Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Taktyki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 10:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No cóż , temat taki sięna pewno przyda , niekiedy w czasie gry nie ma czasu na tłumaczenie i ustawianiu graczy na danych pozycjach.

Na dane hasło każdy z graczy bedzie wiedział co ma zrobic.

W tym temacie wrzucajcie wszelkie pomysły na taktykę jeśli jakieś posiadacie.

EDIT: JAKO ŻE FOREST UTWORZYŁ TEMATY DO OPISYWANIA TAKTYK , BEDĄ TU WPISYWANE TAKTYKI NIE ZWIĄZANE Z ŻADNĄ KONKRETNĄ MAPĄ.JEDYNIE TAKTYKI OGÓLNE
--------------------------------------------------------------------------------------

I. LAST CHANCE TACTICS / TAKTYKA OSTATNIEJ SZANSY

Opracawałem taktykę , którą bedzie można wykorzystać w sytuacji kryzysowej , przykładowo gdy istnieje ryzyko utraty ostatniego punktu kontrolnego.

Polega ona na utworzniu samowystarczalnej formacji , która bedzie w stanie utrzymac punkty.

Do utworzenia formacji potrzebny jest Heavy , Inżynier , medyk.

W pierwszej kolejności inżynier buduje zasobnik a obok niego działko.
Przed zasobnikiem stoi heavy osłaniająć zasobnik ciałem (zasobnik jest najważniejszym punktem formacji) , jednocześnie zaś jest on przez niego leczony i uzupelnia mu sie amunicja.
Za zasobnikiem ustawiamy medyka który bedzie leczył heavy'ego.
Inżynier musi przykucnąć za działkiem i bedzie je na bieżaco reperował , zasobnik zaś cały czas bedzie mu uzupełniał punkty naprawy.
Jak widzicie jest to swego rodzaju perpetum mobile.

Do formacji można właczyc pyro który miotaczem ognia (równiez ladowanym przez zasobnik) bedzie kontrolnie przypalał kazdego kto zbliży sie do zasobnika lub dziala (szpieg mogłby niezle namieszać).

Reszta zespołu w tym czasie dalej prowadzi atak czym minimalizuje szanse na rozbicie formacji.

Dodam potem może jakieś obrazki.
Taktykę należało by jeszcze przetestować w czasie gry.

Ostatnio zmieniony przez Debosy dnia Pon Sty 14, 2008 21:26, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Ozi
Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 16:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Brzmi dobrze, ale:
Pyrek nie jest potrzebny ponieważ heavy może testować każdego kto podejdzie swoim minigunem.
I wystarczy jeden snajper który ściągnie heaviego, cały układ traci na moment siły i przeciwnik może zaatakować (o ile jest dość zgrany), do tego do chodzi normalna reakcja u przeciwnika wziął heaviego, weźmiemy snajpera.
Ogólnie nie jest źle (w tej grze nie ma taktyki idealnej Język ), ale taki zestaw widziałem dość często na publikach, więc i różne klany mają dobry sposób by taką małą fortecę zniszczyć.

Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 18:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Masz rację alee reszta zespołu w tym czasie rownież atakuje.

Medyk w sytuacji kryzysowej moze odpalic ubercharge.

Parabola
Headcrab który daje
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 20:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ozi napisał:
I wystarczy jeden snajper który ściągnie heaviego, cały układ traci na moment siły i przeciwnik może zaatakować (...)

I tutaj muszę Cię poprawić. Owszem, jeden celny strzał w heavy'iego ze snajperki i leży... ALE jeżeli nie dość, że jest non stop leczony przez Medyka oraz ciągle ładuje mu się amunicja z despensera i dodatkowo z niego się też uzdrawia, to musi minimum dostać 3 razy celne strzały w głowę. Wiem, bo dużo razy taki motyw przerabiałem.

IMO kiedy jest taka formacja, 2 scout'ów powinno lecieć odbić punkty kontrolne.

Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 21:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Proponuje żeby taktyki tu prezentowane , póżniej przetestowac i ewentualnie poprawić.

Po za tym ta maszyne do zabijania tworzą ledwo 3 osoby.

Parabola
Headcrab który daje

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 22:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Proszę wszystkich członków dywizji o przedstawianie swoich opinii w działach map, jak, co, gdzie i po co! Na pewno się przyda. Uśmiechnięty

Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 11:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja sie dopisze do dustbowl.

Sprit
Młody Headcrab

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 16:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do tej taktyki, mógł by się przydać Demoman. Zaminuje pkt. kontrolny, schowa się gdzieś, albo pójdzie atakować (mniej bezpieczny wariant) i w razie co zdetonuje. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 23:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niby tak ale nie uzupełnia sie w tym scisle związanym zespole , zaminować mozna już osobno nie wiażąc sie z Last chance tactics

Sprit
Młody Headcrab

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 17:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przedstawiam parę pomysłów na to jak niwelować błędy, które wczoraj popełnialiśmy.
Koło grubego i medyka powinien się kręcić jakiś Pyro, który by w miarę możliwości eliminował szpiegów. Demo powinien się zajmować niszczeniem działek - w ataku, a w obronie zaminować punkt kontrolny. Jak wczoraj było widać Spy jest całkiem użyteczny w zabijaniu snajperów i grubasów. Rzecz jasna każda postać musi się oglądać, czy nie idzie za nią szpieg. To narazie tyle, jest jeszcze sporo pracy przed nami. Musimy trochę potrenować Uśmiechnięty
Parabola
Headcrab który daje

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 18:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Proszę wszystkich członków dywizji o uzupełnienie tematów z mapami, komu jaka postać najbardziej odpowiada na danej mapie. Bardzo to pomoże przy następnych sparingach.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Parabola
Headcrab który daje

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 12:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy moje polecenie było za trudne żebyście je wykonali? Jako członkowie powinniście jak najszybciej odpowiedzieć, a tym bardziej że już paru z Was było na forum, NA PEWNO czytało mój wpis powyżej i olało całkowicie sprawę.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 20:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja sie nie bardzo skapowalem o co chodzi. Język

Parabola
Headcrab który daje

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 22:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ważne że już powoli łapiecie w czym tkwi szkopuł Język
Ozi
Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 22:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale i tak mogłeś też sam uzupełnić tematy, a nie czekać Język .

Headcrab który daje

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja już Wam mówiłem, że na każdej mapie Soldier lub Demo.
equ
HATEcrab

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 00:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

forest napisał:
Ja już Wam mówiłem, że na każdej mapie Soldier lub Demo.
Na kazdej mapie Heavy/Pyro, innymi nie umiem/nie chce mi sie grac.

Headcrab który daje

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 00:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zdrowe podejście equ Oczko Jak sprawa z uber mikrofonem?

Młody Headcrab

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 18:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po wczorajszym meczu myślałem, że sie powieszę Język Nie tylko dlatego, że przegraliśmy z dziećmi i wieśniakami (np. taki kozak ;/), ale także dlatego, że jesteśmy najgorszym i najbardziej żałosnym (jeśli chodzi o grę) klanem w Polsce. Nigdy niczego nie osiągniemy w takim stanie rzeczy. Nie było meczu, na którym stawiliby się wszyscy członkowie klanu Smutny Nie mamy zgrania, każdy lata na pałę, przez co nie możemy wykorzystać naszego skilla.

Pewnie zaraz posypią się w moją stronę bluzgi itp. ale trudno Język Proponuję wprowadzić pewne zmiany:

- rekrutacja ludzi spoza hc.pl
- składka na serwer etc. 10zł miesięcznie (nie jest to majątek). Kto nie chce zapłacić, to zawieszenie, albo wyjazd (podlega dyskusji)
- team speak, albo ventrillo (czy jak to się pisze)
- koniec z pyro, ta postać w ataku nadaje się tylko do niszczenia działek w kryzysowej sytuacji, bo przy dobrej współpracy meda z grubym też można wszystko roznieść. Poza tym do obrony nadaje się tylko w sytuacji, kiedy na mapie typu gravel_pit punkt jest zajmowany. Heavy zamienia się w pyro i leci z medem na punkt. Wtedy może coś zdziałać.
- potrzebny nam ogarniający medyk, dobry medyk to połowa sukcesu
- tak samo jak lekarz, potrzebny nam jest scout, ew. 2

Na razie tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopisze. Podkreślam, że to są tylko moje przemyślenia i jeśli chodzi o wyrzucanie z klanu, za to, że ktoś nie chce się złożyć na serwer to hhmmm... tego tak naprawdę nie chcę, ale jeśli wszyscy się składają to wszyscy, no chyba, że ktoś ma z tym reczywiście jakiś kłopot i nie ma jak pozyskać takich funduszy, no to cóż... reszta będzie musiała dołożyć parę groszy więcej.

Jeśli chodzi o wczorajszy mecz, to demo nie mogą bawić się w stawianie pułapek z jednej strony, kiedy przeciwnik atakuje z drugiej. Demo powinni rzucać im miny pod nogi, a nie sie patrzeć i czekać aż ktoś wpadnie w ich zasadzkę. Jeśli chodzi o medyka, to jeśli nie umie on unikać strzałów na polu walki, to niech stanie w kącie i sie nie wychyla i co najważniejsze nie pcha się pierwszy w żadne przejścia.

BTW: Jeśli chodzi o postać którą mogę grać, to jest to sold, na każdej mapie, ale w skrajnych przypadkach mogę zmienić coś innego.
Parabola
Headcrab który daje

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 20:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sprit napisał:
BTW: Jeśli chodzi o postać którą mogę grać, to jest to sold, na każdej mapie, ale w skrajnych przypadkach mogę zmienić coś innego.

Tylko żebys podczas tych skrajnych przypadków nie zabierał innym klasy postaci, bo przez to na gravelu musiałem grać soldkiem ty noobie :s

A co do reszty to ok, prócz Pyro. To jest super postać i o wiele bardziej się nadaje + medic do bliskich kontaktów niż heavy.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat