Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Filmy, Seriale i Kino Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kamiiru
Tsundere Headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No to wprowadźmy trochę kultury na to forum Język

Ostatnio oglądałem tak:

300 - Genialny film, bardzo mnie wciągnąl, zdecydowanie polecam

Deja Vu - Film mało ambitny ze średnim i nie tak zaskakującym scenariuszem jak mowiono w reklamach ale i tak dobrze się bawiłem

Half Nelson - Miał być film al'a Boston Public, a wyszło coś nudnego. Nie polecam, chyba ze lubicie filmy o ćpających nauczycielach i uczennicach którzy się w nich [cenzura]ą ;p

Następne dodam później (jak obejrze i sobie przypomne Język)

Ostatnio zmieniony przez kamiiru dnia Wto Maj 01, 2007 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
Gordon Commodore
Fast headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

300 IMHO śmierdzi, ponieważ składa się tylko z efektów, które i tak są do bani. Szanuję tylko stare filmy, nie takie efekciarskie, ale przynajmniej prawdziwe.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
kamiiru
Tsundere Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fakt, jest 100% z efektami ale trzeba przyznać że klimat jest, może nierealny ale jest. Mi się film podobał i dałbym mu 7/10 dla tego ze klimaty starożytnosci mnie nie kręcą.
Mrocz
Mroczny Headcrab

Steam ID: MrocznyMrocz
Xfire: Xfrajer ssie
PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Taka była koncepcja twórców. Film nie miał być autentycznym filmem historycznym, lecz wykrzywionym spojrzeniem na bitwę w wąwozie Termopile. Po za tym przed filmem czytałem komiks muszę przyznać, że wszystko jest niemalże identyczne jak w komiksie Język.

equ
HATEcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gordon Commodore napisał:
300 IMHO śmierdzi, ponieważ składa się tylko z efektów, które i tak są do bani. Szanuję tylko stare filmy, nie takie efekciarskie, ale przynajmniej prawdziwe.
Jak kto lubi. Mnie 300 bardzo sie spodobalo. W sumie pierwszego dnia jak to dostalem, obejrzalem bodajze 4 razy. Efekty imo najlepsze, fabua tez niczego sobie. IMO jeden z najfajniejszych filmow jakie ogladalem. Oczko
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
kłam
Gonarch

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

300 to jedna z najbardziej artystycznych produkcji rodem z Hollywood jakie ukazały się w przeciągu ostatnich lat. Commodore ja również uwielbiamklasykę (można powiedzieć że od kilku lat jestem smakoszem kina) ale nowym filmom również należy się uznanie. Szczególnie takim jak "300" który niejako przełamał skostniałe kanony. Nazwanie tego filmu pokazem efektów jest moim zdaniem olbrzymim nadużyciem.

PS. Wcale nie jestem fanbojem
PS2. To nie jest film naśladujący starożytność tylko komik Millera.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
DonZ
Dojrzały Headcrab

Steam ID: DonZ

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ale film dobry i wart obejrzenia ja mógłbym obejrzeć go jeszcze kilka razy i klimat ma swój zresztą wciągający jak bagno Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

.qam napisał:
300 to jedna z najbardziej artystycznych produkcji rodem z Hollywood jakie ukazały się w przeciągu ostatnich lat. Commodore ja również uwielbiamklasykę (można powiedzieć że od kilku lat jestem smakoszem kina) ale nowym filmom również należy się uznanie. Szczególnie takim jak "300" który niejako przełamał skostniałe kanony. Nazwanie tego filmu pokazem efektów jest moim zdaniem olbrzymim nadużyciem.

PS. Wcale nie jestem fanbojem

Mozna jednak powiedziec ze to wlasnie efekty czynią ten film tym czym jest. Pamiętam że od dziecka, kiedy dowiedziałem się o "strzałach przysłaniających słońce" chciałem to zobaczyć.

EDIT:
A w ogole ostatnio oglądałem Labirynt Fauna. Niesamowity film o niezwykłym klimacie. Piękna konfrontacja świata stworzonego przez umysł dziecka z brutalną rewolucyjną rzeczywistością.

Ostatnio zmieniony przez zEB dnia Wto Maj 01, 2007 21:53, w całości zmieniany 1 raz
equ
HATEcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

.qam napisał:
Wlasnie dlatego wszystkie rozbryzgi krwi, spektakularne siekanie Persow, zwolnione tempa i co tam jeszcze bylo, nadaja temu filmowi caly "komiksowy" urok. Samo wykonanie i pomyslowosc niektorych scen zasluguje na duze wyroznienie. Dziwi mnie tylko to, ze taki "Labirynt Fauna" Dostal 6 (?) oscarow. Imo film nie ma w sobie nic poza zakrecona jak abranie rogi fabua... Coz, jak kto lubi... ;p
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Labirynt Fauna wlasnie dlatego jest swietny. Tak naprawde nie do konca wiadomo co jest prawdą, a co tylko marzeniem tej dziewczynki.

Mnie osobiscie film wzruszyl <== tak, wzruszyl Oczko
equ
HATEcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Mnie osobiscie film wzruszyl <== tak, wzruszyl Oczko
W sumie cicho, bo "ogladalem" film grajac bardziej w GW. Oczko Jezeli to, co piszesz jest prawda, to trzeba bedzie sie zabrac do ogldania po raz drugi. ;d
Mrocz
Mroczny Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Prawda... Labirynt Fauna zasługuje na uznanie. Jeden z lepszych filmów jaki oglądałem. zEB powiedział wszystko na temat przesłania. I dodam tylko ze zarazem jeden ze smutniejszych jednak filmów jakie widziałem.

kamiiru
Tsundere Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli chodzi o filmy z przemyślanymi i zagmatwanymi scenariuszami to polecam Fight Club i Memento, pierwsze chyba znacie, a drugie to film o kolesiu ktory cierpi na brak pamieci krotkotrwalej. Film zaczyna sie od konca i zamiast isc do przodu film pokazuje przeszlosc. Dzieki temu rozumiemy polozenie gł. bohatera i go rozumiemy! jak ktoś niewidział to POLECAM! 9/10!
DonZ
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

oj film jest mocny a zgodze się bo do końca nie wiadomo czy jest to prawda czy tylko urojenia tego dziecka. Film jest dość brutalny w niektórych momentach, szeroki uśmiech Bardzo szczęśliwy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ciekawostką jest jednak że [UWAGA SPOILER WIELKI STRASZNIE]dziewczynka ucieka z pokoju przy pomocy kredy którą dostała od fauna[/SPOILER TUTAJ SIE KONCZY].

Ciezko wybrac Uśmiechnięty
equ
HATEcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Colt napisał:
Jeśli chodzi o filmy z przemyślanymi i zagmatwanymi scenariuszami to polecam...
Requiem dla snu! Bardzo fajnie przedstawiona historia pewnych osob uzaleznonych od... sami zobaczcie. Oczko
Mrocz
Mroczny Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 22:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To jest właśnie ciekawe... Gordon z przymrużeniem Niby wszystkie fantastyczne elementy które dziewczynka widzi to są jej urojenia, ale jednak ta kreda chyba naprawdę działa Język Może jednak to nie są urojenia Gordon z przymrużeniem

DonZ
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 23:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

w końcu jest to fantasy więc wszystko tu może się zdarzyć i tak historia z księżniczką w filmie była prawdą bo tak jak to było w ww. spoilerze ucieczka z pokoju za pomocą kredy Uśmiechnięty
Mrocz
Mroczny Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 23:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Labirynt fauna też pokazuje dość ciekawą teorie na temat tego jak wygląda życie po śmierci Uśmiechnięty.[SPOILER] W tym przypadku wygląda tak jak sobie dziewczynka wymarzyła... [SPOILER]

kamiiru
Tsundere Headcrab

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 00:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobra lece ogladac kolejny film, skomentuje jutro ;p
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat