Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Half Life 3-Fanfic Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 19:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
1. Nie zaczyna się zdania od "no", tym bardziej od "no, cóż". Jeżeli to jest tekst bohatera to zaczynamy od cudzysłowu albo myślnika, ale nawet bohater nie powinien używać takich sformułowań
2. "Jakie" zdarzenie, nie "które"
3. Jeżeli przytaczasz cytat to była mowa o "nieoczekiwanych konsekwencjach" w liczbie mnogiej.
4. "Które" i "które", zdanie rozwinięte nie powinno być oddzielone tymi samymi spójnikami, jest to niechlujne pisarstwo (mimo że ten pierwszy i tak jest błędny)
5. Na [cenzura] ci ten średnik przed "jak". Znany pisarz K.V. mówił że jak chcesz nauczyć się dobrze pisać to wypi.erdol ze swojej klawiatury średnik albo za każdym razem chcesz go użyć w innym znaczeniu niż na końcu komendy w C++ to lepiej [cenzura] się w łeb. Cegłą.
6. "Ciemność zmieniła się w przestrzeń." To nie jest rozprawa filozoficzna, dajże spokój i opisz to co się dzieje normalnie.
7. Brak orzeczenia w "Jednak to nie teraz ważne".
8. Kropka poprzedzona wykrzyknikiem. Niedopuszczalne.
9. Pustka zmieniła się w z odłamkami planet przestrzeń, przestrzeń z odłamkami planet zmieniła się w pustkę. Kompozycja klamrowa nie działa w ten sposób, skończ z powtórzeniami.
10. Pustka nie ma krańca.
11. "Światełko". Ktoś ci płaci pieniążkami za kaleczeniem języka zdrobnieniami?
12. Czym się różni zbliżanie światła od zwiększania światła?
13. Jak wygląda światło rozmiarów drzwi?
14. Nikt nie daje [cenzura] co było słychać bo nie zbudowałeś napięcia.
15. Advisory "zaatakowały", nie "zaatakowali".
16. Omdlenie nie jest równoznaczne z utratą przytomności czy przejściem w inny stan świadomości.
17. To nie jest list aby zaimki osobowe kierowane bezpośrednio pisać wielką literą.
18. >powiedział Gordon
19. "Eliego" nie "Eli'a"
20. Spotkałem w swoim życiu kilka smutnych osób i powiem szczerze że Alyx w twojej wersji ukrywanie tego smutku wychodzi nad wyraz dobrze. W zasadzie okazywanie jakichkolwiek emocji czy wielowymiarowości jest jej domeną.
21. Żeby na Syberię lecieć z południa (bo lecisz na północ) musisz znajdować się na terenie terytorialnych Chin. Abstrahując od tego że lot 12h śmigłowcem jest nierealny.
22. Stara maszyna sama zeszła w dół dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji i nieużywaniu przecinków, co pozostawia wiele do życzenia.
23. Na Syberii nie ma silnych wichrów. Serio.
24. Trzy wykrzykniki to jest ten sam przypadek co średnik, znam dobre namiary na sprzedaż cegieł.
25. "Tak, w życiu pojawia się wiele sytuacji zapewniających istnienie temu przysłówkowi" xDDDDD (w negatywnym znaczeniu tej emotki)
26. Skąd wiesz że Alyx jest panną?
27. Śmigłowiec Huntera Kombinatu. Brak przecinków kreuje nową postać widzę.
28. >krzyknął Freeman
29. Coś niezbyt śmiercionośne te lotki jak nikogo nie zabiły.
30. W uniwersum Half-Life nie istnieją "synthy", wróć do Mass Effect
31. Cztery cegły, po jednej na kropkę.
32. Jestem ciekaw konstrukcji helikoptera który przez zmęczenie materiału rozpadnie się na dwie połówki.
33. Fizyka nie działa w ten sposób że przednia część zacznie wirować a tył od razu runie w dół.
34. Zaimków osobowych nie pisz wielką literą nigdy. Pisanie listów ci nie grozi jak widzę.
35. Wytłumacz mi logistykę helikoptera spadającego z dużej wysokości, wirującego, pozbawionego tylnej części ergo z ogromną wyrwą i pozycji Gordona Freemana który magicznie pozostaje na swoim miejscu dopóki nie zderzy się z ziemią.
36. Wolant.

Dostosowalem się do rad zawartym w tym poście. Poprawiłem błędy gramatyczne, logiczne, dodałem przecinki, myślniki, usunąłem kropki, helikopter jest już tylko przepołowiony i kierunek lotu jest inny.

Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 19:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz
Ziomek powinien przede wszystkim najpierw zabrać się za czytanie książek, a później za pisanie, a jak tak ci śpieszno do konstruktywnej krytyki to sobie daruj niepotrzebne wylewanie żółci, bo ani to motywujące, ani zabawne, ani konstruktywne. Najbliższa cegielnia -->

Woj2000
Do grafomana ci jeszcze dużo brakuje, ale nie powinno ci to urągać w żadnym stopniu. Pisanie nie jest dla każdego i lepiej nic nie pisać, niż robić to na siłę. Trudno mi poważnie oceniać fanfic, który jest, jak sama nazwa wskazuje, fanowską fanaberią, wymysłem powstałym pod wpływem chwilowej fascynacji i formą spełnienia fantazji. Ale jeśli naprawdę chciałbyś coś napisać, nie ważne czy to książkę, opowiadanie, czy nawet fanfic, to bez solidnego zaplecza w postaci przeczytanej literatury nie naskrobiesz zbyt wiele, bo niestety brakuje ci warsztatu. Jak się za to zabierzesz to polecam wypisywanie interesujących zwrotów, słów, czy nawet zdań - nie po to by kopiować, ale by utrwalić sobie pewne reguły, łatwiej wtedy przychodzą do głowy własne konstrukcje zdaniowe. A nawet jeśli to zrobisz to UWAGA DEMOTYWUJĘ i tak może na niewiele się to zdać - ale przynajmniej będziesz bogatszy o to co przeczytałeś.
Dziwi mnie, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że "cały" rozdział obejmuje jedną stronę. To zdecydowanie za krótko! Za wiele też się dzieje w takiej małej ilości tekstu.

Forum chyba jest już w swojej końcowej fazie życia, bo przy dodawaniu każdego posta robią się dziwne rzeczy ;d
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 19:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli chodzi o mój dotychczasowy warsztat, to najbardziej wzorowałem się na twórczości Michała Gołkowskiego i Dmitrija Głuchowskiego (tego od ,,Metro 2033").
ps. Ja słyszałem taką definicje grafomanii: ,,Pisanie przez osoby pozbawione talentu".
pps. Może zamiast lać wodę i pisać pseudo-powieść wystarczyło napisać streszczenie mojej wersji fabuły Half-Life 3?

Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

Steam ID: rozpierog

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 20:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja zadam trochę inne pytanie. Jak tyś w ogóle trafił na ten cmentarz? I co sprawiło, że chciałeś nam zaprezentować swoje dzieło?

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 20:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zmień głos Gordona na głos HEVa i będzie dzidzia.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 21:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Ja zadam trochę inne pytanie. Jak tyś w ogóle trafił na ten cmentarz? I co sprawiło, że chciałeś nam zaprezentować swoje dzieło?

Primo:szukałem tłumaczenia komisku ,,Concerned:The life of Gordon Frohman" czy jakoś tak.
Secundo: Na zimowej promocji kupiłem HL z epizodami. Zagrałem, zacząłem się jarać tym uniwersum i wychwytywać pogłoski na temat HL 3 (bardziej mnie fabuła interesuje niż gameplay). Mam skłonność do fantazjowania, więc prędko wymyśliłem swoją wersję fabuły HL 3. Niestety, mam wrażenie, że jestem jedyną osobą w szkole, którą w ogóle ta seria interesuje. Więc pomyślałem ,,Niech stracę, opiszę moją wersję fabuły na tym forum".
No i jestem.[/quote]

Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 22:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woj2000 napisał:
Primo:szukałem tłumaczenia komisku ,,Concerned:The life of Gordon Frohman" czy jakoś tak.

Nie wiem czy znalazłeś, ale tutaj jest po polsku streszczenie prawie całego komiksu (brakuje tylko ostatniego rozdziału i epilogu): http://borealis.net.pl/wiki/Concerned

Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 11:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woj2000 napisał:
Niestety, mam wrażenie, że jestem jedyną osobą w szkole, którą w ogóle ta seria interesuje.

Cóż, jeśli chodzi o Polski Internet to HC i CV jesteśmy jedynymi ostojami, które ta seria jeszcze jako tako interesuje, ale mam wrażenie, że już niedługo...
Elektryk
Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 12:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sion napisał:

Cóż, jeśli chodzi o Polski Internet to HC i CV jesteśmy jedynymi ostojami, które ta seria jeszcze jako tako interesuje, ale mam wrażenie, że już niedługo...

... zostanie samo CV. xD

PS: wysłałem tego posta z przeszłości, dwie minuty przez Sionem. Rozbawiony Gordon

Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 12:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woj2000 napisał:
Niestety, mam wrażenie, że jestem jedyną osobą w szkole, którą w ogóle ta seria interesuje.

Fani Half-Life od zawsze byli specjalnymi płatkami śniegu, czuj się wyróżniony, noś to z dumą, jak herb rodowy.
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 13:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
PS: wysłałem tego posta z przeszłości, dwie minuty przez Sionem. Rozbawiony Gordon

No chyba nie.

Image

Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 13:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Eee... porażka. Zmyliło mnie to, że nie było powiadomienia o nowej odpowiedzi. Pomyślałem, że wszedłem za nim ono się pojawiło. Nie ważne, nie wracajmy do tego. ;(

Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 13:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
za nim

Cytat:
nie ważne

Będę Cię teraz gnębił za każdy post, mwahahaha xD

Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 15:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woj2000 napisał:
Niestety, mam wrażenie, że jestem jedyną osobą w szkole, którą w ogóle ta seria interesuje. Więc pomyślałem ,,Niech stracę, opiszę moją wersję fabuły na tym forum".
No i jestem.

Mixon napisał:

Posłuchaj mnie, skarbie. Usłyszysz wiele nieprzyjemnych i poniżających komentarzy, ale nie o to mi chodzi. Chcę Ci tylko powiedzieć, że jesteś idealny, taki jaki jesteś. Słyszysz mnie, cukiereczku? IDEALNY. Nigdy się nie zmieniaj.
Zasługujesz na wszystko i wszystkich, których zechcesz. Pozostań dla mnie bezpieczny, skarbie.
ಥ╭╮ಥ
>moja twarz gdy myślę o Twoim smutku

Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 15:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wszyscy jesteście najpiękniejsi.
Kalin
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 15:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:
Cytat:
za nim

Cytat:
nie ważne

Xfire: wywalcie rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły

A my ciebie.
Pieróg
Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 17:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kalin napisał:
Woozie napisał:
Cytat:
za nim

Cytat:
nie ważne

Xfire: wywalcie rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły

A my ciebie.

Image

Świeży Headcrab

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 20:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:

A cóż to jest CV?

Cytat:
Nie wiem czy znalazłeś, ale tutaj jest po polsku streszczenie prawie całego komiksu (brakuje tylko ostatniego rozdziału i epilogu)

Akurat gdzieś znalazłem,tylko zapomniałem :/.[/quote]

Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 20:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woj2000 napisał:
Cytat:

A cóż to jest CV?
Nie mówcie mu, bo już tu nigdy nie wróci! Zdziwiony

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 22:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A podobno headcrab nie istnieje...
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat