Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Half Life 3-Fanfic Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 19:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak w tytule. Moja wersja fabuły Half Life 3 w formie opowiadania. UWAGA! Występują gwałty na kanonie (Gordon mówi).

Prolog:https://docs.google.com/document/d/1ZksgMqmDIlc04IpzKknDeYauQmeeWzqPS7K27zagPr4/edit?usp=sharing
Rozdział 1:https://docs.google.com/document/d/1GMrFA-NT1DD5fr1LyzrunnnjKXSEqj9ph7Fx_1BEnqc/edit
Rozdział2:https://docs.google.com/document/d/1gFNbR5WbAjBVukaeSRAhz2kC2b0Bs9IsZxtlUVvJPwY/edit

Następne rozdziały wkrótce Szczęsliwy Gordon

Dziękuję za konstruktywną krytykę i rzetelną ocenę mojej ,,twórczości", szczególne podziękowania dla użytkowników Joz i Pablo Querte.

Pablo Querte napisał:
Rolą pisarza jest pisać. Woj2000 nie jest pisarzem.

Zgadza się, grafoman to lepsze określenie.

Joz napisał:
Też kiedyś byłem młody, też kiedyś [cenzura] twory płodziłem. Z własnego doświadczenia wiem, że wolałem usłyszeć wypunktowane co jest źle, niż bezużyteczny komentarz że jest [cenzura]. Demotywowaniem młodych artystów nic nie osiągniesz

I za to dziękuję.

KONIEC FANFICA: Niniejszym dnia 06.02.2016r. o godz. 18.42 zawieszam pisanie tego fanfica. Niniejszym przebranżawiam ten temat na dyskusje o niczym Uśmiechnięty.

Ostatnio zmieniony przez Woj2000 dnia Sob Lut 06, 2016 19:43, w całości zmieniany 5 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 20:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cholera, myślałem, że prawdziwe gwałty...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Mixon
Headcrab 4 dead

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 21:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

tl;dr
Pablo Querte
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 17:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

+za słowo wolant. Reszta do wymiany.
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 17:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kalin napisał:
Cholera, myślałem, że prawdziwe gwałty...

+
Odbyt napisał:
tl;dr

=
Pablo napisał:
do wymiany

Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 23:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1. Nie zaczyna się zdania od "no", tym bardziej od "no, cóż". Jeżeli to jest tekst bohatera to zaczynamy od cudzysłowu albo myślnika, ale nawet bohater nie powinien używać takich sformułowań
2. "Jakie" zdarzenie, nie "które"
3. Jeżeli przytaczasz cytat to była mowa o "nieoczekiwanych konsekwencjach" w liczbie mnogiej.
4. "Które" i "które", zdanie rozwinięte nie powinno być oddzielone tymi samymi spójnikami, jest to niechlujne pisarstwo (mimo że ten pierwszy i tak jest błędny)
5. Na [cenzura] ci ten średnik przed "jak". Znany pisarz K.V. mówił że jak chcesz nauczyć się dobrze pisać to wypi.erdol ze swojej klawiatury średnik albo za każdym razem chcesz go użyć w innym znaczeniu niż na końcu komendy w C++ to lepiej [cenzura] się w łeb. Cegłą.
6. "Ciemność zmieniła się w przestrzeń." To nie jest rozprawa filozoficzna, dajże spokój i opisz to co się dzieje normalnie.
7. Brak orzeczenia w "Jednak to nie teraz ważne".
8. Kropka poprzedzona wykrzyknikiem. Niedopuszczalne.
9. Pustka zmieniła się w z odłamkami planet przestrzeń, przestrzeń z odłamkami planet zmieniła się w pustkę. Kompozycja klamrowa nie działa w ten sposób, skończ z powtórzeniami.
10. Pustka nie ma krańca.
11. "Światełko". Ktoś ci płaci pieniążkami za kaleczeniem języka zdrobnieniami?
12. Czym się różni zbliżanie światła od zwiększania światła?
13. Jak wygląda światło rozmiarów drzwi?
14. Nikt nie daje [cenzura] co było słychać bo nie zbudowałeś napięcia.
15. Advisory "zaatakowały", nie "zaatakowali".
16. Omdlenie nie jest równoznaczne z utratą przytomności czy przejściem w inny stan świadomości.
17. To nie jest list aby zaimki osobowe kierowane bezpośrednio pisać wielką literą.
18. >powiedział Gordon
19. "Eliego" nie "Eli'a"
20. Spotkałem w swoim życiu kilka smutnych osób i powiem szczerze że Alyx w twojej wersji ukrywanie tego smutku wychodzi nad wyraz dobrze. W zasadzie okazywanie jakichkolwiek emocji czy wielowymiarowości jest jej domeną.
21. Żeby na Syberię lecieć z południa (bo lecisz na północ) musisz znajdować się na terenie terytorialnych Chin. Abstrahując od tego że lot 12h śmigłowcem jest nierealny.
22. Stara maszyna sama zeszła w dół dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji i nieużywaniu przecinków, co pozostawia wiele do życzenia.
23. Na Syberii nie ma silnych wichrów. Serio.
24. Trzy wykrzykniki to jest ten sam przypadek co średnik, znam dobre namiary na sprzedaż cegieł.
25. "Tak, w życiu pojawia się wiele sytuacji zapewniających istnienie temu przysłówkowi" xDDDDD (w negatywnym znaczeniu tej emotki)
26. Skąd wiesz że Alyx jest panną?
27. Śmigłowiec Huntera Kombinatu. Brak przecinków kreuje nową postać widzę.
28. >krzyknął Freeman
29. Coś niezbyt śmiercionośne te lotki jak nikogo nie zabiły.
30. W uniwersum Half-Life nie istnieją "synthy", wróć do Mass Effect
31. Cztery cegły, po jednej na kropkę.
32. Jestem ciekaw konstrukcji helikoptera który przez zmęczenie materiału rozpadnie się na dwie połówki.
33. Fizyka nie działa w ten sposób że przednia część zacznie wirować a tył od razu runie w dół.
34. Zaimków osobowych nie pisz wielką literą nigdy. Pisanie listów ci nie grozi jak widzę.
35. Wytłumacz mi logistykę helikoptera spadającego z dużej wysokości, wirującego, pozbawionego tylnej części ergo z ogromną wyrwą i pozycji Gordona Freemana który magicznie pozostaje na swoim miejscu dopóki nie zderzy się z ziemią.
36. Wolant.
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 00:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:

http://borealis.net.pl/wiki/Synth

Joz
Kopfkrabbe

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 01:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja wiem o czym on mówi, ale nazwa "synth" nie zostaje użyta nigdzie w trakcie gry (popraw mnie jeżeli się mylę), a nie jest to nazwa zwyczajowa która by przenikała kilka uniwersów (jak np. krasnoludy i orki w świecie fantasy).
Elektryk
Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 01:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
nie zostaje użyta nigdzie w trakcie gry

Tak. Bodajże pojawia się tylko w książce Rising the bar.

Joz napisał:
nie jest to nazwa zwyczajowa która by przenikała kilka uniwersów (jak np. krasnoludy i orki w świecie fantasy).

To prawda. Zwyczajowo nazywa się takie istoty Hybrydami.

django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 01:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Jak wygląda światło rozmiarów drzwi?
Mogłoby być. W narkotycznym stanie synestezji takie znaczenia mogą być pomieszane.

Kopfkrabbe

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 01:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

django napisał:
Joz napisał:
Jak wygląda światło rozmiarów drzwi?
Mogłoby być. W narkotycznym stanie synestezji takie znaczenia mogą być pomieszane.

Rolą pisarza, narratora pewnej historii jest tak dobrać słowa i tak opisać sytuację, żeby obraz świata przedstawionego był zrozumiały dla odbiorcy.
Mixon
Headcrab 4 dead

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 03:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A co jeśli to Marc Laidlaw?
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 12:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A co jeżeli wszyscy inni ludzie to roboty a tylko ja jestem prawdziwy?

Kopfkrabbe

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 12:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A co jeżeli androidy nie śnią o elektrycznych owcach?
Kriss
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 12:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Synths?
Image

Pablo Querte
Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 13:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Ja wiem o czym on mówi, ale nazwa "synth" nie zostaje użyta nigdzie w trakcie gry (popraw mnie jeżeli się mylę), a nie jest to nazwa zwyczajowa która by przenikała kilka uniwersów (jak np. krasnoludy i orki w świecie fantasy).

Orki to masz w oceanach. A to, że jakaś nazwa nie występuje w grze tak okrojonej z zawartości jak Half-Life nie znaczy, że nie funkcjonuje. Co nie zmienia faktu, że użycie takiego makaronizmu jest oczywiście niefortunne.

Cytat:
Rolą pisarza, narratora pewnej historii jest tak dobrać słowa i tak opisać sytuację, żeby obraz świata przedstawionego był zrozumiały dla odbiorcy.

Rolą pisarza jest pisać. Woj2000 nie jest pisarzem.

Cytat:
11.

Światełko w tunelu to popularny frazeologizm.

Also Joz zluzuj cottonworldy, bo cię coś ostatnio mocno (a może zawsze?) uwierają. Gość, pewnie dość młody, umieścił bardzo słabo napisany tekst i sugeruję ci znaleźć sobie sobie lepsze zajęcie niż kopanie leżącego. Możesz też zrobić zrzuty swoich błyskotliwych wypowiedzi i dołączyć je do aplikacji na moderatora elektrody. Nadawałbyś się.
Joz
Kopfkrabbe

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 14:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pablo Querte napisał:
Also Joz zluzuj cottonworldy, bo cię coś ostatnio mocno (a może zawsze?) uwierają. Gość, pewnie dość młody, umieścił bardzo słabo napisany tekst i sugeruję ci znaleźć sobie sobie lepsze zajęcie niż kopanie leżącego. Możesz też zrobić zrzuty swoich błyskotliwych wypowiedzi i dołączyć je do aplikacji na moderatora elektrody. Nadawałbyś się.

>konstruktywna krytyka jest kopaniem leżącego
>mówi to koleś który skwitował "do wymiany"

xD

Spoiler:

Też kiedyś byłem młody, też kiedyś [cenzura] twory płodziłem. Z własnego doświadczenia wiem, że wolałem usłyszeć wypunktowane co jest źle, niż bezużyteczny komentarz że jest [cenzura]. Demotywowaniem młodych artystów nic nie osiągniesz

Elektryk
Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 14:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli chodzi o plusy to powiem, że płynnie się to czyta. Nie brzmi to jak czytanie listy myślników. Postaraj się popracować nad logiką opowieści i wykluczyć błędy gramatyczne a powinno być znacznie lepiej.

Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 19:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
1. Nie zaczyna się zdania od "no", tym bardziej od "no, cóż". Jeżeli to jest tekst bohatera to zaczynamy od cudzysłowu albo myślnika, ale nawet bohater nie powinien używać takich sformułowań
2. "Jakie" zdarzenie, nie "które"
3. Jeżeli przytaczasz cytat to była mowa o "nieoczekiwanych konsekwencjach" w liczbie mnogiej.
4. "Które" i "które", zdanie rozwinięte nie powinno być oddzielone tymi samymi spójnikami, jest to niechlujne pisarstwo (mimo że ten pierwszy i tak jest błędny)
5. Na [cenzura] ci ten średnik przed "jak". Znany pisarz K.V. mówił że jak chcesz nauczyć się dobrze pisać to wypi.erdol ze swojej klawiatury średnik albo za każdym razem chcesz go użyć w innym znaczeniu niż na końcu komendy w C++ to lepiej [cenzura] się w łeb. Cegłą.
6. "Ciemność zmieniła się w przestrzeń." To nie jest rozprawa filozoficzna, dajże spokój i opisz to co się dzieje normalnie.
7. Brak orzeczenia w "Jednak to nie teraz ważne".
8. Kropka poprzedzona wykrzyknikiem. Niedopuszczalne.
9. Pustka zmieniła się w z odłamkami planet przestrzeń, przestrzeń z odłamkami planet zmieniła się w pustkę. Kompozycja klamrowa nie działa w ten sposób, skończ z powtórzeniami.
10. Pustka nie ma krańca.
11. "Światełko". Ktoś ci płaci pieniążkami za kaleczeniem języka zdrobnieniami?
12. Czym się różni zbliżanie światła od zwiększania światła?
13. Jak wygląda światło rozmiarów drzwi?
14. Nikt nie daje [cenzura] co było słychać bo nie zbudowałeś napięcia.
15. Advisory "zaatakowały", nie "zaatakowali".
16. Omdlenie nie jest równoznaczne z utratą przytomności czy przejściem w inny stan świadomości.
17. To nie jest list aby zaimki osobowe kierowane bezpośrednio pisać wielką literą.
18. >powiedział Gordon
19. "Eliego" nie "Eli'a"
20. Spotkałem w swoim życiu kilka smutnych osób i powiem szczerze że Alyx w twojej wersji ukrywanie tego smutku wychodzi nad wyraz dobrze. W zasadzie okazywanie jakichkolwiek emocji czy wielowymiarowości jest jej domeną.
21. Żeby na Syberię lecieć z południa (bo lecisz na północ) musisz znajdować się na terenie terytorialnych Chin. Abstrahując od tego że lot 12h śmigłowcem jest nierealny.
22. Stara maszyna sama zeszła w dół dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji i nieużywaniu przecinków, co pozostawia wiele do życzenia.
23. Na Syberii nie ma silnych wichrów. Serio.
24. Trzy wykrzykniki to jest ten sam przypadek co średnik, znam dobre namiary na sprzedaż cegieł.
25. "Tak, w życiu pojawia się wiele sytuacji zapewniających istnienie temu przysłówkowi" xDDDDD (w negatywnym znaczeniu tej emotki)
27. Śmigłowiec Huntera Kombinatu. Brak przecinków kreuje nową postać widzę.
28. >krzyknął Freeman
29. Coś niezbyt śmiercionośne te lotki jak nikogo nie zabiły.
31. Cztery cegły, po jednej na kropkę.
32. Jestem ciekaw konstrukcji helikoptera który przez zmęczenie materiału rozpadnie się na dwie połówki.
33. Fizyka nie działa w ten sposób że przednia część zacznie wirować a tył od razu runie w dół.
34. Zaimków osobowych nie pisz wielką literą nigdy. Pisanie listów ci nie grozi jak widzę.
35. Wytłumacz mi logistykę helikoptera spadającego z dużej wysokości, wirującego, pozbawionego tylnej części ergo z ogromną wyrwą i pozycji Gordona Freemana który magicznie pozostaje na swoim miejscu dopóki nie zderzy się z ziemią.
36. Wolant.

Dostosowalem się do rad zawartym w tym poście. Poprawiłem błędy gramatyczne, logiczne, dodałem przecinki, myślniki, usunąłem kropki, helikopter jest już tylko przepołowiony i kierunek lotu jest inny.

Cytat:
Spotkałem w swoim życiu kilka smutnych osób i powiem szczerze że Alyx w twojej wersji ukrywanie tego smutku wychodzi nad wyraz dobrze. W zasadzie okazywanie jakichkolwiek emocji czy wielowymiarowości jest jej domeną.

Póki co moje umiejętności nie pozwalają na ukazanie tej postaci w taki sposób, w jaki napisał ją Marc Laidlaw i zagrała ją Merle Danbrigde.

Cytat:

G-man zwrócił się do Alyx w E2 ,,Miss Vance". Miss oznacza w języku angielskim niezamężną kobietę, a najczęściej używany synonim do ,,niezamężnej kobiety" w języku polskim to właśnie panna.

Cytat:
30.W uniwersum Half-Life nie istnieją "synthy", wróć do Mass Effect

Wszystko wyjaśnił użytkownik Elektryk.

Cytat:
32. Jestem ciekaw konstrukcji helikoptera który przez zmęczenie materiału
rozpadnie się na dwie połówki.

Musiałem wyjaśnić przepołowienie śmigłowca na skutek wybuchu lotek.

Ostatnio zmieniony przez Woj2000 dnia Sro Lut 03, 2016 19:43, w całości zmieniany 8 razy
Woj2000
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 19:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ostatnio zmieniony przez Woj2000 dnia Sro Lut 03, 2016 19:25, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat