Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Valve + HTC Vive - Sprzęt do wirtualnej rzeczywistości Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ron
Młody Headcrab

Steam ID: roniasty

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 20:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://www.spidersweb.pl/2015/03/htc-vive.html

Ciekawa informacja, volvo współpracuje z HTC w tworzeniu sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Mam nadzieję, że na GDC dowiemy się czegoś więcej, premiera podobno już w tym roku. Jako wielomiesięczny użytkownik Oculus Rifta już mam hajpa i mam nadzieję, że wzniesie to granie w VR na zupełnie nowy poziom, bo Oculus chcąc nie chcąc to nadal tylko ciekawostka technologiczna.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 21:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ron napisał:
bo Oculus chcąc nie chcąc to nadal tylko ciekawostka technologiczna.
Oculus Rift DK1/DK2 to devkit i sa blizej releasu wersji konsumenckiej niz HTC Oczko Ciekawe co pokaza na GDC ale na razie specyfikacja nie powala - rozdzielczosc nizsza niz spekulowana rozdzielczosc Crescent Bay, brak wzmianki o low persistance, 0 informacji o FOV, nie wiemy nic o cenie. Zobaczymy ale AFAIK Oculus ma spora przewage w optyce a to bardzo wazny element VR .

Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 02:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Muszę powiedzieć, że cieszy mnie ta wiadomość. Im więcej gogli do wirtualnej rzeczywistości tym lepiej. Większa konkurencja = lepsza jakość + niższe ceny. Jeszcze 9 miesięcy, święta i może sobie któreś sprawię. Kilka modeli powinno już być na rynku. Uśmiechnięty

Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 12:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Oculus Rift DK1/DK2 to devkit i sa blizej releasu wersji konsumenckiej niz HTC Oczko

Relacje ludzi z GDC mówią coś innego. Vive i Morpheus wydają się być daleko przed Oculusem.

bLiNd
Ślepy headcrab

Steam ID: blindvampire

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 14:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
Relacje ludzi z GDC mówią coś innego. Vive i Morpheus wydają się być daleko przed Oculusem.

To Vive istnieje już jako sprzęt, który można testować? Zastanawiam się też skąd PS4 miałoby wytrzasnąć moc do napędzenia Morpheusa, skoro ledwo daje radę z jednym obrazem 720p.

Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 14:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

bLiNd napisał:
Zastanawiam się też skąd PS4 miałoby wytrzasnąć moc do napędzenia Morpheusa, skoro ledwo daje radę z jednym obrazem 720p.

Mniej szczegółowa grafika?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Kriss
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 15:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:

Mniej szczegółowa grafika?

Musieliby się cofnąć do ery PS2 żeby PS4 ogarnęło 3D w jakiejś normalnej rozdzielczości i efektywnie 120FPS.

Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 18:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@Kriss

Musieliby się cofnąć do PS3, żeby mieć "efektywne 120FPS" już teraz bez VR...
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 22:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:

Bardziej znaczace jest to ze Oculus nagle nabral wodu w usta co do releasu w 2015. Ja w kazdym razie postaram sie polozyc lapki na devkicie HTC o ile bedzie dostepny dla publiki i nie bedzie mial zaporowej ceny.

Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 02:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

bLiNd napisał:
To Vive istnieje już jako sprzęt, który można testować? Zastanawiam się też skąd PS4 miałoby wytrzasnąć moc do napędzenia Morpheusa, skoro ledwo daje radę z jednym obrazem 720p.

Oculus jest dostepny od dawna, ale co z tego skoro wciąż data premiery jest nieznana? Pracują nad tym sprzetem w nieskonczoność, a tamte produkty przynajmniej wyznaczyły sobie konkretny "deadline".

Zyper
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
[ Pracują nad tym sprzetem w nieskonczoność, a tamte produkty przynajmniej wyznaczyły sobie konkretny "deadline".

Mam tylko nadzieję, że ich praca nie polega na integracji Oculusa z jakimś gównem społecznościowym albo na dodawaniu niepotrzebnych feature'ów.
Ron
Młody Headcrab

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 16:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zyper napisał:

Mam tylko nadzieję, że ich praca nie polega na integracji Oculusa z jakimś gównem społecznościowym albo na dodawaniu niepotrzebnych feature'ów.

Cóż, nawet jeśli to Oculus zrobił to co zrobić miał - zapoczątkował na poważnie w środowisku okołogamingowym prace nad VR. Sam DK2 jest już dobry i jedyne co tak naprawdę potrzeba to zwiększyć pole widzenia oraz samą rozdzielczość (te dwa elementy najbardziej powodują efekt screen-dooru, przynajmniej dla mnie) oraz dostarczyć dobrej jakości gry/aplikacje/prezentacje.

A Vive podobno to wszystko będzie miał, dlatego dla nas to tylko lepiej - panowie i panie z oculusa zapewne też się postarają mając taką konkurencję, te 2 fejsbukowe miliardy nie pójdą tak łatwo na zmarnowanie. Dlatego chyba możemy spać spokojnie o przyszłą jakość wirtualnej rzeczywistości.
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

Steam ID: rozpierog

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 18:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No i mamy już finały wyścigu VR, Vive już jest na ostatniej prostej, podobnie jak Oculus Rift. Jestem strasznie ciekawy co z tego wyjdzie i czy będzie sens to kupować, mam na myśli to czy będą wychodzić jakieś gry/aplikacje pod to. Z tego co wiem to Vive jeszcze nie ma ustalonej ceny, ale $600 które chcę Rift to trochę zaporowa cena.
Anyway, nie śledziłem na bieżąco tego co się działo, więc nie za bardzo mogę się wypowiedzieć na ten temat po za tym, że czekam na to jak się będzie technologia rozwijać w kolejnych wersjach.

Młody Headcrab

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 19:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pieróg napisał:
No i mamy już finały wyścigu VR, Vive już jest na ostatniej prostej, podobnie jak Oculus Rift. Jestem strasznie ciekawy co z tego wyjdzie i czy będzie sens to kupować, mam na myśli to czy będą wychodzić jakieś gry/aplikacje pod to. Z tego co wiem to Vive jeszcze nie ma ustalonej ceny, ale $600 które chcę Rift to trochę zaporowa cena.
Anyway, nie śledziłem na bieżąco tego co się działo, więc nie za bardzo mogę się wypowiedzieć na ten temat po za tym, że czekam na to jak się będzie technologia rozwijać w kolejnych wersjach.

Żeby dla nas to było 600$. Niestety z wysyłką do polski, podatkami i terefere wyjdzie jakieś 800... euro... tak, euro. Rift kosztuje 599$ lub 699€ dla europy. Już miałem kartę w dłoni, ale wydać 3,5k na niezbadany sprzęt to troszkę przesada, poczekam do kwietnia na Vive i zobaczę w kogo rzucić pieniędzmi.
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 12:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Najbardziej bawi mnie to, że ludzie spodziewali się faktycznie czegoś innego, nawet po przejęciu przez Facebooka. Naiwni jesteście.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 13:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Najbardziej bawi mnie to, że ludzie spodziewali się faktycznie czegoś innego, nawet po przejęciu przez Facebooka. Naiwni jesteście.
Nie widze zwiazku? :<

Headcrab pod napięciem

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 13:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Joz napisał:
Nie widze zwiazku? :<

Chyba chodzi mu o to, że mogłoby być tak jak na konsolach: FB będzie dopłacał do urządzenia, ale będzie czerpał korzyści z każdego użytkownika w inny sposób.

Spokojnie, obstawiam, że za trzy lata te urządzenia bedą po normalnych cenach (~1.5kPLN)

ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 13:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:

Chyba chodzi mu o to, że mogłoby być tak jak na konsolach: FB będzie dopłacał do urządzenia, ale będzie czerpał korzyści z każdego użytkownika w inny sposób.
No gdyby tak bylo to bym jego komentarz zrozumial ale zrozumialem ze przez facebooka cena jest wysoka.

Jest w tym troche prawdy bo dzieki facebookowi mogli sobie powolic na wyzszej jakosci hardware w cenie pozostajacej w zasiegu entuzjasty. Jednak nie wiem dlaczego oczekiwania nizszej ceny mialy byc zabawne po przejeciu przez facebooka ale moze zle interpretuje wypowiedz Joza.

Osobiscie spodziwalem sie ceny 400-500usd, 600usd troche zabolalo, ceny w euro sie spodziewalem bo to nic wiecej jak usd+vat (+/- pare euro) - taki mamy aktualnie niestety kurs. Preorderowalem ale moje zamowienie nie jest w 100% pewne przez blad w ich systemie ktory maja do konca dnia rozwiazac.

Pierwsze wysylki za prawie 3 miechy (28 marzec) wiec jest sporo czasu na zmiane zdania a preorder nic nie kosztuje (kase sciagaja dopiero w momencie wysylki). Czekam na jakies info o cenie Vive

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 14:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Napisali 28 marzec? To 28 lat D:
Nie siedzę w tym ale sony też coś robi, to nie jest podobne?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 15:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kalin napisał:
Napisali 28 marzec? To 28 lat D:
WAT?
Kalin napisał:
Nie siedzę w tym ale sony też coś robi, to nie jest podobne?
Jest podobne ale PC to nie PS4? Chyba ze chodzi ci o te HMD ktore Sony wypuszcza od paru lat. Jezeli tak to nie, nie jest to to samo.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat