Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

 STEAM - FAQ: Pytania Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Joz
KopfkrabbeDołączył: 22 Lis 2008
Skąd: Casablanca

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 20:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dziękujemy za wszystkie propozycje jakie wysnuliście w kontekście nowej odsłony naszej strony i forum i czekamy na więcej. Spośród wszystkich propozycji, najbardziej spodobała się nam propozycja Majana dot. najczęściej zadawanych pytań odnośnie Steama.

W tym temacie wypiszcie wszystkie pytania/zagadnienia/sprawy odnośnie Steama, które mogą nurtować początkujących użytkowników, lub które was dalej nurtują. Jeżeli wam się bardzo chce, możecie także udzielić odpowiedzi na te pytania Uśmiechnięty

Następnie to wszystko zbierzemy i opublikujemy na nowej stronie głównej.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2


Dołączył: 19 Sie 2009
PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 21:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zacznijmy od podstaw:
Q: Czy coś płacę za zakładanie konta/utrzymanie go aktywnego?
A: Nie, wszystko jest darmowe

Q: Administracja Steama pyta mnie o hasło czy to normalne?
A: Nie, nikt nie ma prawa pytać o twoje hasło, jeżeli ktoś to robi, chcę cię naciągnąć(okraść whatever)

Q: Czy da się kupować gry na steam bez posiadania konta bankowego?
A: Tak, wystarczy kupić Paysafecard, na ich stronie jest mapka gdzie można to kupić. Jest to coś przypominające paragon z napisanym na nim 12 cyfrowym kodem, można kupić takie coś o wartości 20zł, 50zł, 100zł, 200zł

_________________
Image
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1


Dołączył: 29 Kwi 2009
PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 21:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1. Czym jest Steam?
> Steam jest multimedialną platformą gier służącą do kupowania ich w formie cyfrowej (a w zasadzie: kupowania prawa do korzystania z nich) na zasadzie nieograniczonego dostępu zapewninego przez firmę Valve na warunkach regulaminu łączącą też w sobie pewne cechy społecznościowe.

2. W jaki sposób można założyć konto i czy jest to bezpłatne?
> Konto można założyć tutaj, aczkolwiek inną opcją jest pobranie klienta a następnie rejestracji się po zainstalowaniu go. Należy kategorycznie pamiętać o dopisaniu konta do istniejącego i wiarygodnego adresu e-mail, któremu nie grozi wygaśnięcie.
Konto zawsze było i będzie BEZPŁATNE. Jakiekolwiek próby wyłudzenia pieniędzy są oszustwem osób trzecich.

3. W jaki sposób funkcjonuje biblioteka gier?
> Biblioteka gier to po prostu lista gier nabytych bądź dodanych do Twojego konta. Nigdy jej nie stracisz, o ile będziesz przestrzegać regulaminu - jest ona przechowywana sieciowo.

4. Czy mogę przenosić gry między kontami / łączyć konta / odsprzedawać gry?
> Nie. Nie istnieje możliwość wykonania żadnej z tych akcji, jednak warto zauważyć iż Steam posiada całkiem rozbudowany system wysyłania gier jako prezentów dla swoich znajomych.

5. Gdzie znajdę regulamin usługi w języku Polskim?
> Niestety nie istnieje oficjalne tłumaczenie regulaminu w języku Polskim.

6. Gdzie znajdę pomoc dla usługi w języku Polskim?
> Tutaj. Po stworzeniu konta istnieje możliwość wybrania kontaktu z Polskim działem pomocy.

7. Zapomniałem hasła / adresu e-mail / loginu. Co teraz?
> W tym wypadku należy skorzystać z narzędzia przywracania konta (w oknie logowania do klienta należy wybrać opcję "Odzyskaj utracone konto"). Jeżeli pomoc uzyskana przez narzędzie nie będzie satysfakcjonująca, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej, który przeprowadzi weryfikację danych użytkownika i osobiście - w każdym przypadku nieco inaczej - pomoże w odzyskaniu konta, na przykład poprzez uwierzytelnienie klucza CD, który w tym wypadku będzie trzeba podać.

8. W jaki sposób można dokonywać zakupu gier? Czy jest to bezpieczne?
> Zakup gier na platformie Steam jest czynnością w stu procentach bezpieczną. Użytkownikowi zostaje wystawiona elektroniczna faktura, gwarantowany jest zwrot pieniędzy oraz inne formy regulacji salda bankowego w razie (występujących niezwykle rzadko) problemów. Steam'owi zaufało już miliony graczy - usługa [cenzura] się dużą wiarygodnością oraz klarownością w dokonywaniu płatności, dzięki czemu ryzyko oszustwa w zasadzie nie istnieje.

9. Jakie karty kredytowe / formy płatności są akceptowane?
> WebMoney, Visa, MasterCard, American Express, Discover, JCB, PayPal oraz MoneyBookers. Inną bardzo wygodną metodą jest nabycie karty PaySafeCard, która jest fiskalnym kodem na daną kwotę który następnie wpisuje się w czasie zakupu. Więcej informacji

10. Czy mogę dokonać zakupu produktu bez posiadania karty kredytowej?
> Tak. Dobrą metodą zakupu produktu jest karta PaysafeCard.Więcej informacji

11. Wystąpił problem z płatnością. Co teraz?
> W przypadku wystąpienia problemów z płatnością należy postepować zgodzie ze wskazówkami na ekranie (PaySafeCard) bądź też skontaktować się z pomocą techniczną (karty kredytowe). Nie należy się obawiać, gdyż w celu sfinalizowania transakcji wszystkie specjalnie zaprojektowane środki bezpieczeństwa musza zasygnalizować finalizację kupna, więc jeśli takowej nie było środki na pewno zostaną odzyskane.

12. Firma Valve / administracja / moderacja kontaktuje się ze mną za pomocą czatu wbudowanego w usługę. Czy to normalne?
> Absolutnie nigdy, w żadnej formie bądź pod żadnym pretekstem firma Valve nie kontaktuje się z użytkownikami za pomocą czatu. Jedyna forma zaufanej korespondencji to e-mail. Nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno udostępniać informacji o koncie osobom podającym się za administrację usługi.

13. Czym jest SteamWorks?
> Mianem SteamWorks określa się gry, które WYMAGAJĄ posiadania konta w usłudze Steam w celu ich używania, a więc nie mogą być używane bez niej. Oto lista takich właśnie tytułów. Nie jest ona oficjalna, acz jest dużo częściej aktualizowana i podlega zasadom moderacji fundacji Wiki.

14. Czym jest Workshop?
> Workshop to niezwykle innowacyjna wbudowana w usługę Steam forma bezpłatnego udostępniania własnej zawartości (takiej jak dodatki, dźwięki, etc.) do wybranych gier. Ich lista wciąż rośnie, a największą zaletą usługi jest jej przejrzystość i intuicyjność: w celu uatrakcyjnienia gier bezpłatną zawartością wystarczy zaledwie kliknięcie myszki!

15. Problemy z pobieraniem tj. zaniżony transfer, etc.
> W celu prawidłowego zdiagnozowania problemu należy upewnić się, iż w ustawieniach programu wybrana jest odpowiedni, odpowiadający stanowi faktycznemu, niezawyżony ani nie zaniżony transfer. Można tego dokonać w menu "Ustawienia -> Pobieranie + Cloud". Warto jest też poeksperymentować z dostępnymi w tym menu "regionami pobierania". Ustawiając takie mające swoje geograficzne umiejscowienie jak najbliżej naszego komputera gwarantujemy wysoki transfer. W razie innych problemów należy spróbować je przeczekać, a jeśli nie mijają - skontaktować się z pomocą.

16. Czy istnieją jakieś bezpłatne gry dostępne dla każdego?
> Tak! Istnieje całkiem pokaźna lista tych tytyłów

17. W jaki sposób zainstalować grę w innym folderze niż domyślnie?
> Można tego dokonać wybierając dany folder podczas instalacji, lub też odgórnie go ustawiając ("Ustawienia -> pobieranie + cloud -> foldery biblioteki Steam")

18. Straciłem dostęp do konta. Pomocy!
> Jeśli dostęp do konta został utracony (tj. niemożliwe jest zalogowanie), może być to spowodowane dwoma czynnikami:
1) Konto zostało wyłączone za uchybienia wymienione w regulaminie Steam (jeśli pojawia się informacja o wyłączeniu konta)
2) Konto zostało skradzione przez osobę trzecią (jeśli hasło nie jest prawidłowe). W tym wypadku należy skorzystać z narzędzia przywracania hasła ("odzyskaj utracone hasło") bądź też skontaktować się z pomocą techniczną która pomoże zweryfikować prawdziwą tożsamość konsumenta na podstawie np. klucza CD produktu.

Na razie tyle przyszło mi do głowy.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Spaqin
Headcrab wyjadaczDołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Lublin

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 23:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Q: Czym jest Steam Cloud?
A: Steam Cloud zapisuje na serwerze zapisy z gier oraz konfigurację klawiszy, w których ta usługa jest dostępna. Jest to przydatne między innymi gdy gramy często na różnych komputerach.

Q: Co to jest i po co mi Steam Guard?
A: Steam Guard to nic innego jak drugi krok (po haśle) do uwierzytelnienia użytkownika, gdy logujemy się na nieznanym komputerze. Wysyłany jest email na konto powiązane z kontem Steam, w którym znajduje się kod pozwalający na zalogowanie się. Dzięki temu kradzież konta jest znacznie utrudniona, jeśli nie niemożliwa.

Q: Słyszałem, że według regulaminu gier na Steam się nie kupuje, a jedynie wypożycza. Po jakim czasie zostają zabrane?
A: Gry na Steam pozostają na zawsze, a zniknąć mogą jedynie wtedy, kiedy zostały one zakupione w sposób niezgodny z regulaminem, na przykład korzystając z kradzionej karty kredytowej.

Można by dodać jeszcze pytania związane z popularnymi grami, VAC etc.

_________________
me napisał:
Spaqin: love is like doto
>multiplayer
>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Woozie
Apple HeadcrabDołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Lost Heaven

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 23:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Q: Moja gra zniknęła z konta! Co robić?
A: Nie panikuj. Po pierwsze: ustal źródło, z którego pochodziła gra. Jeżeli kupiłeś ją na portalu aukcyjnym w postaci prezentu (Steam Gift), mogłeś paść ofiarą oszustwa - sprzedano Ci gift kupiony za pomocą kradzionej karty kredytowej. Jeżeli kupiłeś klucz, Steam mógł dowiedzieć się o drodze zakupu (zakup gier Steamowych poprzez portale aukcyjne jest niezgodny z regulaminem). Jeżeli kupiłeś wersję pudełkową lub jesteś pewien co do pochodzenia gry, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam.

Q: Co to jest VAC?
A: VAC (Valve Anti-Cheat) to opracowany przez firmę Valve system zapobiegania oszustwom w grach multi-player. Zaimplementowany jest we wszystkie gry wieloosobowe firmy Valve i ich modyfikacje oraz w niektórych grach third-party. Pełna lista wspieranych gier znajduje się tutaj.

Q: Nie mogę grać w grę x poprzez Multiplayer, a na profilu mam informację o "blokadach VAC"! Co robić?
A: Jeżeli używałeś wspomagaczy do gry, zostałeś automatycznie zbanowany i nie możesz już używać trybu multiplayer w grze, w której Cię zbanowano oraz innych grach na tym samym silniku (czyli np. dostając bana w TF2 otrzymujesz go również w CS:S) - reszta gry jest w pełni dostępna. Jeżeli uważasz, że zostałeś niesłusznie zbanowany, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam. Miej jednak na uwadze, iż polityka Valve generalnie nie uwzględnia odstępstw od banicji.

_________________
おはようございます、ジェイコブです!

Ostatnio zmieniony przez Woozie dnia Czw Lut 28, 2013 00:32, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1


Dołączył: 29 Kwi 2009
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To ostatnie chyba nieprawdziwe, VAC bodaj nigdy nie jest znoszony.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Woozie
Apple HeadcrabDołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Lost Heaven

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A afera z darmowymi Leftami? Jeżeli był błąd, to warto się upominać.

_________________
おはようございます、ジェイコブです!
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1


Dołączył: 29 Kwi 2009
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To dodajmy jakieś
Woozie napisał:
A: Jeżeli używałeś wspomagaczy do gry, zostałeś automatycznie zbanowany i nie możesz już używać trybu multiplayer w grze, w której Cię zbanowano - reszta gry jest w pełni dostępna. Jeżeli uważasz, że zostałeś niesłusznie zbanowany, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam - miej jednak na uwadze, iż polityka Valve generalnie nie uwzględnia odstępstw od banicji.

Co Ty na to?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Joz
KopfkrabbeDołączył: 22 Lis 2008
Skąd: Casablanca

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Warto też dodać, że VAC blokuje wszystkie gry na jednym silniku - jeżeli dostanie się bana w Counter-Strike 1.6 lub innej gry na GoldSrc to nie obejmuje on Team Fortress 2 i pozostałych gier na Source i vice versa.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Woozie
Apple HeadcrabDołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Lost Heaven

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wyedytowałem, co Wy na to?

Bardzo fajnie. //Joz

_________________
おはようございます、ジェイコブです!
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Joz
KopfkrabbeDołączył: 22 Lis 2008
Skąd: Casablanca

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ciekawostka którą odkryłem przypadkiem - już mamy FAQ dzięki uprzejmości AwM Bardzo szczęśliwy http://www.headcrab.pl/?p=116
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1


Dołączył: 29 Kwi 2009
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 00:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Ciekawostka którą odkryłem przypadkiem - już mamy FAQ dzięki uprzejmości AwM Bardzo szczęśliwy http://www.headcrab.pl/?p=116

Doskonały przykład czemu musimy odświeżyć HC Oczko
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Spaqin
Headcrab wyjadaczDołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Lublin

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 17:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Warto też dodać, że VAC blokuje wszystkie gry na jednym silniku - jeżeli dostanie się bana w Counter-Strike 1.6 lub innej gry na GoldSrc to nie obejmuje on Team Fortress 2 i pozostałych gier na Source i vice versa.

Ha, żeby tak było. To jest troszkę bardziej pogmatwane.

Kiedyś było tylko parę kategorii i wtedy bym się jeszcze z tym zgodził, ale dziś więcej gier korzysta z rozwiązania Valve (jest dostępna lista na Wikipedii),a po przeczytaniu dopisku na stronie supportu Steama można stwierdzić, że banowanie po silniku to bardziej wyjątek, niż reguła. Na przykład czitowanie w GModzie nie skutkuje banem na CS:S i TF2, choć są na tym samym silniku.

Tak zobaczyłem to FAQ i przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz (oprócz tego, jak kiedyś śmiesznie Steam wyglądał).

Jeśli będziemy chcieli przekopiować tamto FAQ (jeśli oczywiście AwM nie będzie miał nic przeciwko) to oprócz ewentualnej zmiany screenów na nowsze warto będzie dodać jeszcze to do trybu offline:

Jeśli tryb offline nie zadziała za pierwszym razem, można spróbować jeszcze jednego rozwiązania.
\\w tym momencie chwila na zastanowienie się; chcemy kazać im utworzyć plik, czy dać gotowy do pobrania? Tak czy siak, będzie potrzebny plik steam.cfg z tą zawartością:
Kod:
BootStrapperInhibitAll=enable ForceOfflineMode=enable

\\ i można go dać gotowego do skopiowania/zmiany nazwy w razie potrzeby do folderu ze Steamem

_________________
me napisał:
Spaqin: love is like doto
>multiplayer
>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Forum działa na skrypcie phpBB © 2001-2007 phpBB Group :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)