Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Konsole przenośne nowej generacji Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 23:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak być może wiecie, Sony zapowiedziało dzisiaj to, na co większość fanów tej firmy czekało od dawna - PSP2, lub też z nową nazwą... Next Generation Portable. Ma być naj: najbardziej zaawansowana technologicznie, najcięższa, najdroższa, najtrudniejsza do ogarnięcia.
A to co ma mieć w środku:

Cytat:
CPU: ARM® Cortex™-A9 core (4 rdzenie)
GPU: SGX543MP4+
Wymiary: ok. 182.0 x 18.6 x 83.5mm
Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544,ok. 16 milionów kolorów, OLED
Multi touch screen (pojemnościowy)
Tylny touch pad: Multi touch pad (pojemnościowy)
Kamery: z przodu i z tyłu
Dźwięk: wbudowane głośniki, wbudowany mikrofon
Czujniki: wyczuwanie ruchu w sześciu osiach (trzy osiowy żyroskop i trzyosiowy akcelerometr), trzyosiowy, elektroniczny kompas
Informacje o lokalizacji: Wbudowany GPS, lokalizacja via Wi-Fi
Przyciski/przełączniki: Przycisk PS, przycisk Power, kierunkowe (góra, dół, prawo, lewo), akcji (krzyżyk, kółko, trójką, kwadrad), przednie (lewy, prawy), dwie gałki analogowe, Start, Select, przyciski głośności
Komunikacja bezprzewodowa: sieć komórkowa (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (Wi-Fi) (Infrastructure/Ad-hoc), Bluetooth® 2.1+EDR ?A2DP/AVRCP/HSP?

Premiera pod koniec tego roku. Czy będzie konkurentem nadchodzącej konsolki Nintendo, czy będzie hitem?

Discuss
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Lauri455
Dojrzały Headcrab

Steam ID: lauri2047
Xfire: lauri455
PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 23:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fanboye nintendo i tak kupią 3DSa, a samo PSP2 (imo to by była lepsza nazwa, przynajmniej wiadomo o co chodzi) moim zdaniem ma potencjał, a jak zostanie on wykorzystany, to już inna sprawa. Gdybym miał pieniążki to bym się bardzo poważnie zastanowił nad kupnem ów urządzenia.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 11:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tam podziękuje tak jak za wszystkie poprzedniczki i inne konsole przenośne.

Nie czuje potrzeby posiadania takowej.

Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: Ecto1703

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 12:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Debosy napisał:
Ja tam podziękuje tak jak za wszystkie poprzedniczki i inne konsole przenośne.

Nie czuje potrzeby posiadania takowej.

Podpisuję się pod tym.
Cena na pewno będzie horrendalna, a dopóki nie mieszka się w przyczepie kempingowej, przenośna konsolka - nie oszukujmy się - to tylko Szpan-o-Mat.
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 13:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja właśnie chciałem kupić sobie coś przenośnego, a tu taka niespodzianka. Może, może...

Jednakże wszystko zależy od gier jakie wyjdą na konsole.

Gonarch

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 13:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ecto napisał:
nie oszukujmy się - to tylko Szpan-o-Mat.
Nie oszukujmy sie - nie po raz pierwszy przywaliles jak szczerbaty w suchary (lysy grzywa o kant kuli itp itd).

Ja jestem fanem konsol przenosnych (ogolnie to fascynowala mnie miniaturyzacja) od czasu kiedy po raz pierwszy zobaczylem klasycznego GameBoya u sasiada. Od tamtej pory zawsze marzylem o swoim handheldzie. Pamietam ze zaczynalem jeszcze zbierac w starych zlotych i z zapartym tchem sledzilem zapowiedzi GameBoya Color w Neo+. Swojego pierwszego handhelda kupilem zaraz po premierze GBC a zaplacilem, o ile dobrze pamietam, okolo 300-360pln co bylo wtedy dla mnie niebotyczna iloscia gotowki Bardzo szczęśliwy

Pomijajac jednak nostalgie konsole przenosne nie ustepuja niczym poza grafika konsola stacjonarnym i pisanie ze sa tylko do szpanu pokazuje tylko ignorancje. Proponuje przyjzec sie grom jak Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP, Zeldy na NDS czy nawet Zelda: Link's Awakening DX na GBC itp itd zanim sie wypowiesz Oczko

Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 15:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To jedyna konsola jaką bym chciał, albo jakiś telefon z dużym ekranem odtwarzający mp4/avi Język . Duże konsole mnie nie interesują, w domu mam pc do grania.

Btw. jedno mnie interesuje co do psp2, podobno g3 ma służyć do neta... jak się za to będzie płaciło? Bo darmowe korzystanie z sieci jest raczej niemożliwe. Kartę sim z telefonu będzie się wkładało Język ?

Kopfkrabbe

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 15:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ozi napisał:
Btw. jedno mnie interesuje co do psp2, podobno g3 ma służyć do neta... jak się za to będzie płaciło? Bo darmowe korzystanie z sieci jest raczej niemożliwe. Kartę sim z telefonu będzie się wkładało Język ?

Nie, ponieważ PSP2 będzie pozbawione funkcji telefonowych (od dzwonienia jest telefon omg!), dlatego lepiej się zaopatrzeć w Xperię Play ;P
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 16:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ecto napisał:
nie oszukujmy się - to tylko Szpan-o-Mat.

Może nie szpanomat , ale sens posiadania takiej konsoli widzę tylko w dalekich podróżach np. pociągiem.

No bo tak , w domu mam PC'ta to po co mi , na uczelni i w pracy grać nie będę bo nie mam na to czasu.

Za kierownicą pojazdu raczej nie bardzo , tramwajem jadąc też nie opłaca mi się włączać bo jedę ledwo 10 minut.
Długich podróży wiele nie ma , a skoro już gdzieś jadę to zwykle nie po to by grać.

Do tego dochodzi ta miniaturyzacja o której mówił Classic której nie jestem entuzjastą , komfort gry niezbyt wielki jak dla mnie.

Tak więc w kwestii przydatność<=>cena.
Jest mi w 100% nieprzydatny.

Ozi
Nie chce mi się

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 18:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Ozi napisał:

Nie, ponieważ PSP2 będzie pozbawione funkcji telefonowych (od dzwonienia jest telefon omg!), dlatego lepiej się zaopatrzeć w Xperię Play ;P
Co do karty sim to był żart, ale kwestię opłat za g3 jakoś rozwiązać muszą.

Kopfkrabbe

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 21:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ozi napisał:
Joz napisał:
Ozi napisał:

Co do karty sim to był żart, ale kwestię opłat za g3 jakoś rozwiązać muszą.
Mogą zrobić tak jak Amazon z Kindle, i zrobić 3G darmowe (płacąc odpowiednim sieciom), ale wątpię aby chciało im się coś takiego robić.
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 21:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sony Ericsson Playstation jest genialny z tego co widać. Szkoda, że pewnie z 10 tysięcy będzie kosztował. Język
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
BioOrc
DOOM Headcrab

Steam ID: BioOrc
Xfire: bioorc
PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 22:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja czekam na 3DS od Nintendo. Kolejna świetna konsolka z tego co na razie pokazano, może się zdecyduję na zakup jeśli mój biznesik się rozkręci.

Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 22:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Muszę się zgodzić z redaktorami CD-Action - bardzo dobrą platformą mikrokonsolową jest iOS. Dlatego, jeśli chciałbym przenośną konsolkę, wziąłbym iPhone 4.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 23:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ten Uncharted wygląda świetnie. Dużo firm ma zamiar robić gry. Możliwe, że nawet będą wychodzić razem z konsolami stacjonarnymi i PC w niezmienionej formie (chodzi mi o to, że fabuła będzie taka sama, a nie jakaś pisana specjalnie pod PSP...). Bardzo się cieszę z tej nowiny. Kupię jeśli cena nie przekroczy 1500 zł.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Getai Daktu
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Też mam taką nadzieję, spójrzcie na takiego Tenchu, gdzie mu do tego z konsoli stacjonarnej.
A co do ceny to dla mnie rozsądna cena to góra 600zł, sorry ale jak coś takiego może kosztować tyle co konsola stacjonarna, miniaturyzacja nie powinna już tyle kosztować, w końcu już ją rozpowszechnili.

Gonarch

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 23:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Getai Daktu napisał:
Też mam taką nadzieję, spójrzcie na takiego Tenchu, gdzie mu do tego z konsoli stacjonarnej.
A co do ceny to dla mnie rozsądna cena to góra 600zł, sorry ale jak coś takiego może kosztować tyle co konsola stacjonarna, miniaturyzacja nie powinna już tyle kosztować, w końcu już ją rozpowszechnili.
Zyjesz nie w tym wieku - 600pln to GameBoy Advance koztowal. Obecna generacja konsol przenosnych to koszty rzedu 900pln dla NDS i 1300 dla PSP na starcie i to w sklepach z dobra cena. Od czasu premiery PSP Sony Computer Entertaiment oficjalnie weszlo do Polski wiec ceny ich konsol spadly ale nie ma co liczyc na cene ponizej 1000pln - osobiscie obstawiam 299$ w USA, 299euro w Europie i 1150 w PL.

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 00:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dobrze wiem że nie ma co liczyć na niższą cenę, ale napisałem ile dla mnie znaczy rozsądna cena.

Świeży Headcrab

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 07:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Zyjesz nie w tym wieku - 600pln to GameBoy Advance koztowal. Obecna generacja konsol przenosnych to koszty rzedu 900pln dla NDS i 1300 dla PSP na starcie i to w sklepach z dobra cena. Od czasu premiery PSP Sony Computer Entertaiment oficjalnie weszlo do Polski wiec ceny ich konsol spadly ale nie ma co liczyc na cene ponizej 1000pln - osobiscie obstawiam 299$ w USA, 299euro w Europie i 1150 w PL

Musiałbym na głowę upaść , żeby dać takie pieniądze za przenośną konsolę to taka zabaweczka dla chlopców wieki 7-10 lat , w żadną porządną grę nie pograsz .Dla mnie to to 100zł powinno kosztować .
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 09:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

fredi napisał:
Musiałbym na głowę upaść , żeby dać takie pieniądze za przenośną konsolę to taka zabaweczka dla chlopców wieki 7-10 lat , w żadną porządną grę nie pograsz .Dla mnie to to 100zł powinno kosztować .
Nawet nie wiem jak odpowiedziec na tak zenujacy, pozbawiony wartosci i sensu post ktorego autor na dodatek nie wie o czym pisze. Wyglada mi to na zwyklego trola i jezeli autor nie przedstawi argumentow na poparcie swojej teorii wynagrodze nastepny jego post w tym temacie zoltym prezentem za trolowanie ^_^

Wracajac do tematu nabylem jakis czas temu Nintendo 3DS i konsola bardzo mi sie podoba jednak ma pewna wade. Pomijajac fakt ze trzeba ja trzymac prosto przed nosem w celu uzyskania efektu 3D co przy bardziej energicznych grach moze przeszkadzac to powazniejsza wada wydaje sie byc fakt ze wszystkie 3DS cierpia na problem luznego lewego zawiasu ktory z czasem staje sie coraz luzniejszy przez co ekran moze sie chybotac. Nie przeszkadza to jakos specjalnie a Nintendo znane jest z tego ze takie usterki (problemy z zawiasem mial tez DSLite) naprawia wymieniajac konsole na poprawiony model wiec pozostaje czekac tylko na akcje wymiany.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat