Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Świat Książki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
adiJ
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Szkoda RAMu
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 23:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Lekko i przyjemnie? Pratchett Uśmiechnięty Jest kilka tak jakby odrębnych 'sag' dziejących się w jednym uniwersum, świat złożony, prześmiewczy, komiczny oraz ironiczny. Wszystko na szprycowane solidną ilością fantasy, oczywiście po przez mnóstwo nawiązań do pytań jakie stawiamy sobie w życiu - sprawa życie po śmierci, bóstw/Boga, prawdy, przyjaźni itp. jego książki również są wartościowe, jeśli doszukujemy się w lekturze czegoś głębszego.

Krótko - polecam!

Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 17:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bombel napisał:
Mogę polecić "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. Póki co 3 tomy, czwarty w drodze, seria śmiało może konkurować z Wiedźmińską sagą.

Dopowiem coś.
Moja ulubiona książka i ulubiony autor.
Wiecej:
Moim zdaniem najlepsza książka jaką napisano w Polsce W OGÓLE, i najlepszy autor, też w ogóle. Sapkowski to mu może buty wiązać.

Kreacja świata, pomysłowość autora, sposób zawiązania akcji i styl pisania biją na łeb Wiedźmina (chociaż w stylu pisania, AS nie odstaje aż tak mocno, ale wciąż bardzo wyraźnie).

Jeżeli czwarty tom utrzyma poziom poprzedniczek to będzie moim zdaniem najlepsza saga w kraju ;)
Ale nie zapeszajmy :P
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Bombel
Stary Headcrab

Steam ID: bombelo

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 11:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@zEB

Nie odważę się powiedzieć która lepsza. Po części dlatego, że saga Grzędowicza nie ma póki co zakończenia, które może położyć nawet świetną książkę (Metro 2033, kojarzy ktoś?), a głównie dlatego, że obie sagi zasługują na miano najlepszych Polskich sag fantasy, pod warunkiem, że Grzędowicz napisze zakończenie równie mistrzowsko co pierwsze trzy tomy. A coś mi mówi, że tak będzie Uśmiechnięty

BTW:
Tytuł Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4
Data wydania I półrocze 2012
http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10572

Z innej beczki: CDPRed pracuje podobno nad nowym RPGiem, który nie jest Wiedźminem. Pan Lodowego Ogrodu jest znakomitym materiałem na grę. Szanse na to czego nawet nie ośmielam się konkretnie zasugerować są pewnie nikłe, ale pomarzyć zawsze można. Granie Vuko byłoby niesamowicie odjechanym, unikalnym na skalę światową pomysłem. A my mielibyśmy kolejny hit eksportowy Uśmiechnięty

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 13:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Halp

Potrzebuję dobrej książki, niestety, mam limit cenowy - 30-35 zł. Potrzebna szybka pomoc, proszę :<
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Chopper
Headcrab wyjadacz

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 13:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zew Cthulhu.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 14:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dzięki wielkie!
django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 23:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nareszcie ktoś tu napisał bo nie chciało mi się szukać tego tematu. Bardzo szczęśliwy

Krótki raport:
Wziąłem się za czytanie zbioru opowiadań Clive Barkera "Books of blood" (autora znałem przez grę "Clive Barker's Undying"). Ze dwa tygodnie temu lub trochę więcej skończyłem drugie (z ponad dwudziestu), opowiadanie o zabójczym tytule "Nocny pociąg z mięsem". W dawnych czasach kolega opowiedział mi że oglądał film o tym tytule (de facto zrobiony na podstawie opowiadania) i nie mogłem się przestać śmiać z dosadności takiej nazwy.

Czytam w oryginale żeby nauczyć się angielskiego. Do tego jednocześnie słucham audiobooka i wypisuje do zeszytu słowa których nie znam żeby się ich później nauczyć na pamięć.
I tak: Przerobiłem już około 2,5 godziny słuchania,
-zapisałem ok 25 stron A5 słówek - mniej więcej 40 na stronę więc, zakładając że się nie powtarzają (a powtarzają się często), wypisałem 25*40 = 1000 słów a te które zapamiętałem pewnie mieszczą się grubo poniżej setki (najczęściej się powtarzają)
-wydaje mi się że zacząłem czytać gdzieś w połowie marca, a mamy czerwiec więc trzy miesiące zajęło mi przeczytanie... 25 stron. Dopiero zacząłem pracę z żywym językiem więc myślę że to tempo ulegnie jeszcze znacznej poprawie. Postępy już widzę - zaczynałem od jednego akapitu na sesję a teraz bez zmęczenia robię trzy razy tyle.

Świeży Headcrab
Zbanowany

Steam ID: nie mam

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 12:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Assasin's creed - bractwo

Nie rozumiem ludzi ktorzy rajcuja sie Kingiem i tylko jego znaja bo w dobie dzisiejszego swiata tworca ksiazki ac-b powinien byc na pewno bardziej rozpoznawany
Olivier Bowden zaserwował nam pozadne mieso na talerzu swietna i unikalna historia przypomina ta innowacyjna gre, cztajac czulem sie jakbym gral i skakal po dachach, a ostatni rozdzial morderstwa rodziny Biorgiow jest wisienka na torcie.
Ksiazke zdecydowanie polecam, czytam juz drugi raz bo jestem tak wzruszony, o ile King jest dobry to Bowden jednak utrzymuje znacznie lepiej w akcji i tempie.

znacie jakies ksiazki o tematyche hf2?
Nie interesuje mnie literatura popularna bo to glupota dlatego czytam takie tematyki, moze ktos napisal cos ala biografia gordona, fikcyjna dobra ksiazka do czytania?
Najlepiej jakby byla nie za dluga ze wzgledu na to ze nie mam czasu w gimnazjum na zbyt wiele dobrego, dziekuje z gory za odp

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 23:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O.
Chciałbym poczytać trochę książek w motywem apokalipsy w tle. W związku z tym, że to na prezentację maturalną, to im mniej znane, tym lepiej. Jeszcze jakieś filmy będą potrzebne, ale to sobie już z Jozem ustaliłem i mam mniej-więcej dobrą listę. Tylko książek brakuje. Macie może jakieś propozycje?

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 23:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Apokalipsa św. Jana

Spoiler:

Image

Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 23:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nah, to nudne. Miałem zamiar zestawić coś z Armageddonem Michaela Baya i prawdopodobnie Dniem Niepodległości. Średnio pasuje.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cormac McCarthy - Droga (+ film)
H.G. Wells - Wehikuł Czasu i Wojna światów (mówiłem ci o tym)
Ray Bradbury - Fahrenheit 451, Kroniki marsjańskie
Stephen King - Bastion, cała seria The Dark Tower (dużo elementów fantasy)
Max Brooks - World War Z
Kurt Vonnegut - Kocia kołyska
Harlan Ellison - Nie mam ust i muszę krzyczeć

Jeżeli potrzebujesz parodii to Autostopem przez Galaktykę ujdzie w tłoku. Część co Ci dałem to nie są bardzo stricte post-apokaliptyczne, ale bardzo nawiązują do tego.

Można się jeszcze spierać, czy Człowiek z Wysokiego Zamku Philipa K. Dicka ma w sobie motyw apokalipsy, ale tak czy siak to warta przeczytania książka.

Pamiętam że kiedyś czytałem jakieś opowiadanie Edgara Allana Poe w tych klimatach, ale nie pamiętam co to było, mogę poszukać jak chcesz.
Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 16:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

babunia napisał:
Poszukuję jakiejś dobrej lektury ze smokami w tle? Oczywiście oprócz sagi Martina.

Jeśli nie liczysz na ambitną fabułe, a przyjemną historyjkę do poczytania to polecam Eragona. Trzeba jednak uważać, bo to strasznie oczywista zrzynka z kilku największych serii fantasy (zaczynając od Tolkiena).
Jemioł
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sob Mar 23, 2013 00:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam serdecznie. Jestem w potrzebie, a mianowicie piszę prace maturalną z polskiego pt. " Fantastyka literacka - jej cele i formy. Omów temat, analizując wybrane utwory. "
Wybrałem sobie 3 książki, a mianowicie:
"Czas pogardy " A. Sapkowskiego - fantasy
"Sługa Boży" J. Piekara - historia alternatywna
"Ludzie ery atomowej" R. Gajda - SF

W sumie mam bardzo proste, pytanie. Jaki jest cel tych poszczególnych książek ?
Nie wiele wymyśliłem ,ale podziele się z wami, ponieważ chciałbym sprawdzić , czy mój tok rozumowania jest słuszny.

Czas pogardy: -pokazanie meandrów polityki, opiekuńczość wiedźmina, poświęcenie swojego zdrowia dla Ciri, moc przysięgi i danego słowa.

Sługa boży: ukazanie strachu, jako podstawy współpracy, wiara w idee, silniejsza niż cokolwiek, poświęcenie doczesnych korzyści, w zamian za poprawną służbę

Ludzie ery atomowej: pokazanie prawdopodobnej przyszłości, dobro wspólne podstawą współpracy, jednostka może zniszczyć wszystko

Są to bardzo luźne skojarzenia i nie wiem, czy dobre. Tak wiem nie można mieć słych skojarzeń, lecz jest to praca maturalna, a ona dla mnie w ogóle nie jest logiczna i muszę działać wbrew sobie :C Zastanawiam się również, czy nie ma bardziej oczywistych problemów, które trzeba opisać, a ja nadinterpretuje książki.

PS Dopisałem do każdego tytułu gatunek, jeżeli mielibyście jakieś pomysły do całego gatunku, a nie konkretnego utworu.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 11:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Galeppo napisał:
Poszukuję książki fantasy, której głównym bohaterem jest kobieta, która wie czego chce. Dobrą opcją by była kwestia magii i jakies bitwy. Możecie coś polecić.
Seria 'A Song of Ice and Fire' ma sporo silnych kobiecych postaci pierwszoplanowych.

Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 13:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Galeppo napisał:
Poszukuję książki fantasy, której głównym bohaterem jest kobieta, która wie czego chce. Dobrą opcją by była kwestia magii i jakies bitwy. Możecie coś polecić.
Seria 'A Song of Ice and Fire' ma sporo silnych kobiecych postaci pierwszoplanowych.

I zawiera elementy magii i trochę bitw.

Joz
Kopfkrabbe

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 15:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
ClassicGOD napisał:
Galeppo napisał:

I zawiera elementy magii i trochę bitw.

W zależności od książki, niektóre więcej, niektóre mniej. Polityki jest więcej niż samych bitew.
galaretka007
Dojrzały Headcrab

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 00:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To ja się podpinam, żeby ktoś polecił mi dobrą książkę w klimatach nieprzebajerowanego fantasy lub steampunk.

Kopfkrabbe

PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 19:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Grigorij napisał:
Może tak z innej beczki: czytał ktoś "Kroniki Jakuba Wędrowycza" Pilipiuka? Moim zdaniem fenomenalna lektura, czyta się fajnie, pełno w nich czarnego humoru. Miła odskocznia od normalnego fantasy.

W sumie kiedyś w nadmiarze nudy przeczytałem dwie książki o Wędrowyczu, nie wiedząc zupełnie nic. Bardzo przyjemna lektura, zaskakująca. I strasznie wciąga.
Retosik
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 20:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@up
Leży u mnie na półce ale nigdy nie czytałem. Muszę się kiedyś zabrać.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat