Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Pad vs Mysz Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
BioOrc
DOOM Headcrab

Steam ID: BioOrc
Xfire: bioorc
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 15:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I tak nadal nie rozumiem jak możecie grać w FPS-y na padzie :S To jakby urządzić zawody w bieganiu dla osób na wózku inwalidzkim.

Gonarch

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 15:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
I tak nadal nie rozumiem jak możecie grać w FPS-y na padzie :S To jakby urządzić zawody w bieganiu dla osób na wózku inwalidzkim.
To ze ty nie potrafisz nie znaczy ze inni nie potrafia Oczko Latanie samolotem tez pewnie ci sie z wozkami kojazy Bardzo szczęśliwy

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 15:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A co tu potrafić jak z takim auto aim jak na PS3 czy X360 headshoty lecą same Uśmiechnięty Sorry ale precyzyjna gra w FPS-y mająca jakikolwiek sens = Mysz + Klawa Uśmiechnięty

Btw. Potrafię się też pociąć żyletkami... co nie znaczy, że muszę to robić bo masochistą nie jestem Bardzo szczęśliwy

Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 15:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kwestia wprawy i zmiany przyzwyczajeń, pad nie odbiega w większym stopniu precyzją od myszy i klawiatury, ale trzeba umieć się nim posługiwać. Uśmiechnięty Kumpel ma Xboxa i naprawdę dobrze sobie radzi na padzie w fpsach. Język
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 15:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
A co tu potrafić jak z takim auto aim jak na PS3 czy X360 headshoty lecą same Uśmiechnięty Sorry ale precyzyjna gra w FPS-y mająca jakikolwiek sens = Mysz + Klawa Uśmiechnięty

Btw. Potrafię się też pociąć żyletkami... co nie znaczy, że muszę to robić bo masochistą nie jestem Bardzo szczęśliwy
Nie wszystkie gy maja AutoAim - po prostu nie wiesz o czym piszesz Bardzo szczęśliwy

Co do ciecia sie - skad wiesz ze potrafisz? Probowales czy trenowales na linijce? Bardzo szczęśliwy

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 16:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niektóre nie muszą, szczególnie gdy jak w Halo celownik stanowi 3cią część ekranu Bardzo szczęśliwy No i przeciwnicy w FPS-ach konsolowych są wolniejsi i słabsi bo ludzie na padzie nie byliby w stanie zrobić tego co Ci grający na klawie i myszy Uśmiechnięty Jestem ciekaw czemu skoro pady są takie świetne nie ma multi w sieci pomiędzy PCtowcami a Konsolowcami (UT3/TF2/HL2DM/CoD/SWBattlefron etc.) Oczko

Na padzie DA SIĘ grać co nie znaczy, że jest to tak przyjemne i precyzyjne jak granie na Klawie i Myszy Uśmiechnięty

Gonarch

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 16:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
Niektóre nie muszą, szczególnie gdy jak w Halo celownik stanowi 3cią część ekranu Bardzo szczęśliwy No i przeciwnicy w FPS-ach konsolowych są wolniejsi i słabsi bo ludzie na padzie nie byliby w stanie zrobić tego co Ci grający na klawie i myszy Uśmiechnięty Jestem ciekaw czemu skoro pady są takie świetne nie ma multi w sieci pomiędzy PCtowcami a Konsolowcami (UT3/TF2/HL2DM/CoD/SWBattlefron etc.) Oczko

Na padzie DA SIĘ grać co nie znaczy, że jest to tak przyjemne i precyzyjne jak granie na Klawie i Myszy Uśmiechnięty
Nikt nie twierdzi ze sa rownie precyzyjne lae sa znacznie wygodniejsze. Rowniez nikt w konsolowych FPS'ach nie biega wolniej a rozmiar celownika nie ma nic do celnosci. Powtarzam ci nie masz pojecia o czym piszesz Bardzo szczęśliwy

Najlepszym przykladem byl Unreal Tournament 3 - gra byla o 25% wolniejsza od wersji PC i umozliwiala gre na myszy i klawiaturze (na PS3). Czym to sie skonczylo? Tym ze wiekszosc serverow dzialala z modem Speed Freak (predkosc gry x2) a najlepszy gracz na PS3 gral na padzie. Oba te fakty stoja w bezposredniej sprzecznosci z twoimi twierdzeniami. Oczko

Reasumujac:
Mysz jest precyzyjniejsza od pada? Tak.
Granie na padzie wymaga Aim Assist? Nie.
Granie na padzie jest mniej wygodne niz na myszy? Nie.
Konsolowe FPS'y sa wolniejsze od tych na PC? Nie.
Na padzie trudniej gra sie niz na myszy? Nie.

Oczko

Mroczny Headcrab

Steam ID: MrocznyMrocz
Xfire: Xfrajer ssie
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 17:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
Niektóre nie muszą, szczególnie gdy jak w Halo celownik stanowi 3cią część ekranu Bardzo szczęśliwy

Żeby było zabawniej, w Killzone 2 na poziomie Elite NIE MA celownika Bardzo szczęśliwy A gra się równie skutecznie Język

Zresztą co ci do tego, że nam się dobrze gra na padzie? Bardzo szczęśliwy Jakoś nie mam problemu z tym tak samo miliony innych graczy konsolowych na świecie ;]

Flicker
Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 18:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Juz zaakceptowalem - btw mialem dosc dluga (2m-ce?) przerwe w graniu multi KZ2 a i tak mam najwyzsza range w klanie - WTF?

Raz że, przyznam szczerze całkiem dobre wymiatasz (co potwierdza czarna plakietka lidera dla 4-6% najlepszych graczy w tygodniu Oczko ) a dwa to wciąż mimo przerwy masz największy czas spędzony online ;P ale powiem szczerze że mój kolega Johnny nas niedługo przeskoczy gdyż już jest prawie Generałem a ps3 ma raptem od tygodnia o___0 swoją drogą ostro musiał skatować bo czas spędzony online zbliżony do nas wszystkich ma Język

Tak nie mam co robić więc siedziałem i analizowałem staty wszystkich klanowiczów lol Język

Bio0rc ja cię rozumiem, dopóki nie kupiłem konsoli też tak mówiłem, byłem zatwardziałym PCtowcem i w ogóle. Po prostu zamaist następnego upgradu kompa kup sej konsole i zoabczysz jak ci się świato pogląd zmieni Język

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 18:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Flicker napisał:
Bio0rc ja cię rozumiem, dopóki nie kupiłem konsoli też tak mówiłem, byłem zatwardziałym PCtowcem i w ogóle. Po prostu zamaist następnego upgradu kompa kup sej konsole i zoabczysz jak ci się świato pogląd zmieni Język

Ależ ja miałem konsole (N64, PSX, PS2, Dreamcast + GB,GBC,GBA) i grałem na większości konsol których nie mam/nie miałem/nie zamierzam mieć (w tym X360, PS3). I nadal uważam, że granie w FPSy na padzie odbiera tym grom "jaja". Fakt nadal można w nie grać, ktoś kto gra na padzie "bo musi" (wybrałem X360 zamiast upgradu PC etc.) powie, że jest "super i w ogóle roxxi" ale niestety prawda jest taka, że mając w domu PS2 i PC w Q3 wolałem grać na PCcie a do większości FPSów na konsole (w tym również osławionego Killzone 2) więcej nie zamierzam podchodzić. Gra w takowe gry na padzie jest bowiem niewygodna, irytująca i/lub maksymalnie uproszczona ze względu na niedogodności związane z padem.

Mrocz napisał:
Żeby było zabawniej, w Killzone 2 na poziomie Elite NIE MA celownika

Po co mi celownik z auto aimem? Język Oczko

ClassicGod napisał:
Najlepszym przykladem byl Unreal Tournament 3 - gra byla o 25% wolniejsza od wersji PC i umozliwiala gre na myszy i klawiaturze (na PS3). Czym to sie skonczylo? Tym ze wiekszosc serverow dzialala z modem Speed Freak (predkosc gry x2) a najlepszy gracz na PS3 gral na padzie. Oba te fakty stoja w bezposredniej sprzecznosci z twoimi twierdzeniami.

WoW, zwiększyli speeda! Nadal sens postawienia servera multiplatformowego mija się z celem gdyż granie na myszce jest zdecydowanie bardziej precyzyjne. A skoro gra na myszy + klawie była "noobowska" na PS3 to jak mistrz tej dziedziny mógłby z niej korzystać?

Btw. Się rzucacie fanatycy jakby wam ktoś rodzinę tępym nożem wybijał gdzie ja tylko powiedziałem, że nie lubię grać w FPSy na padzie ^^

Na koniec przytoczę wam rozmowę z kumplem posiadaczem PS3 odbytą po rozpoczęciu tej konwersacji:

Kod:
xxxxx
19:06:41
w Killzone chyba tylko w czołg trzeba centralnie trafic żeby go zabić
19:06:53
moby padają od strzału w puszke 2 metry obok
19:06:59
zanim do Ciebie strzelą
19:07:02
najpierw jest tak
19:07:04
- widze go?
19:07:06
- nie chyba nie
19:07:07
- o widze
19:07:11
- hmm ale co mam robić?
19:07:15
- o kurde zginąłem
19:07:57
3/4 akcji dzieje się przed Twoimi oczami
19:08:03
bo nie zdążysz się obrócić na bok
19:08:18
wiec po 2 misjach już wiesz że to czego szukasz jest centralnie na środku mapy

BioOrc
19:08:40
co jak co ale konsole do FPSów się nie nadają

xxxxx
19:08:44
na PC to by byl fps wszechczasów
19:08:54
na ps3 to imitacja fpsa z fajną grafiką

Ostatnio zmieniony przez BioOrc dnia Sob Lip 25, 2009 19:17, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Flicker
Obama's Headcrab

Steam ID: Flicker

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
Btw. Się rzucacie fanatycy jakby wam ktoś rodzinę tępym nożem wybijał gdzie ja tylko powiedziałem, że nie lubię grać w FPSy na padzie ^^

BioOrc napisał:

Jedynym fanatykiem to jesteś tu Ty lol

Cytat:
Ależ ja miałem konsole (N64, PSX, PS2, Dreamcast + GB,GBC,GBA)

facepalm.gif

Z tobą i tak dyskusja nie ma sensu. Wrócimy do rozmowy za rok jak będziesz psioczył że znowu trzeba kompa upgreadować bo ci gry nie chcą już chodzić...

BTW
System klanowy w KZ2 owni nieprawdopodobnie. Najlepszy support jaki w życiu na oczy widziałem. Nawet lewo skrętny Pyton byłby w stanie założyć klan i brać udział w rozgrywkach, turniejach oraz organizować klanówki

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Flicker napisał:

Z tobą i tak dyskusja nie ma sensu. Wrócimy do rozmowy za rok jak będziesz psioczył że znowu trzeba kompa upgreadować bo ci gry nie chcą już chodzić...

Tak się składa, że ostatnio PC zupgradowałem w Marcu po 5ciu latach bez upgradu Bardzo szczęśliwy I nie zamierzam szybciej bo poziom obecnych gier jest niestety żałosny. Przygodówki 2D rządzą Uśmiechnięty

Flicker napisał:
Cytat:
Ależ ja miałem konsole (N64, PSX, PS2, Dreamcast + GB,GBC,GBA)

facepalm.gif

No jeśli to wg. Ciebie nie są konsole to nie wiem co jest? Język

Flicker napisał:
BioOrc napisał:

BioOrc napisał:

Jedynym fanatykiem to jesteś tu Ty lol

Dlatego, że mam odmienne zdanie? Dlatego, że podałem obrazujący moją opinię przykład? lol Oczko

Pad jest ogólnie świetnym urządzeniem - do platformówek, bijatyk, gier samochodowych, sportowych... ale na miłość boską nie do FPSów czy RTSów.

Headcrab rozszerzony

Steam ID: footmanspam@tlen.pl
Xfire: forgoths
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak btw, powie mi ktoś dlaczego do konsoli nie są dołączane klawiatura i mysz? Zamiast na siłę wprowadzać dziwne systemy sterowania do np. RTSów łatwiej by chyba było dodać wyżej wymieniony "osprzęt"

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Bo ludzie jeszcze nie zauważyli, ze nowe konsole to PC z padem i ograniczonymi możliwościami Bardzo szczęśliwy I producenci mają nadzieję, że tak zostanie Bardzo szczęśliwy 90% tytułów na PS3/X360 jest identyczna jak na PC, grafika jest identyczna jak na PC, mają dostęp do neta, dysk, wyświetlanie HD, możliwość podłączenia (acz najczęściej brak możliwości użycia) myszy i klawy, możliwość zainstalowania Linuxa (PS3), gry nawet już instalują część danych na konsoli... aczkolwiek możliwości modyfikacji gier, instalacji programów i rozwój w tym kierunku ograniczone. No bo "konsola" to musi być coś innego niż PC inaczej nikt by nie kupił tego co już w domu posiada ^^

Gonarch

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
"bo musi" (wybrałem X360 zamiast upgradu PC etc.)
Mam w domu 2 konsole (stacjonarne) i do tego kupilem komputer za 7k - ty naprawde myslisz ze ja musze grac na konsoli? Ze mnie nie stac na granie na PC? Bardzo szczęśliwy Jednak mimo wszystko pisze ze na padzie wygodniej i nie gorzej niz na myszce. Kolejna twoja teoria obalona Oczko

BioOrc napisał:
Na koniec przytoczę wam rozmowę z kumplem posiadaczem PS3 odbytą po rozpoczęciu tej konwersacji:
Naprawde myslisz ze to cos ci da? Bardzo szczęśliwy

Podstawowym twoim bledem jest to ze za punkt odniesienia stawiasz sobie Q3 na PS2 ktorego sterowanie nie ma nic wspolnego ze wspolczesnymi FPS'ami.

Zauwaz ze sa ludzie grajacy dla liczby punktow na ekranie - takowi wola myszki i walenie headow w CSS i siedzenie 15cm od monitora. Wiem tez kiedys taki bylem ale sa tez ludzie ktorzy graja dla przyjemnosci plynacej z samego gameplayu - tacy wybiara wygode i przyjemnosc z gry nad stukanie bindow zeby szybciej kupic bron na poczatku rundy. Takie osoby wybiara konsole, pada i wygodny fotel - dlatego ze tak wygodniej i przyjemniej. Sa tez jak wspominasz osoby ktore posiadaja np tylko konsole i bronia tego co maja - to zazwyczaj fanboje ale nie z takowymi rozmawiasz. Oczko

BTW teoria ze Konsole to teraz PC bo wychodza na nie gry ktore kiedys pojawialy sie tylko na ps to najbardziej poronione co napisales Bardzo szczęśliwy

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:

Mam w domu 2 konsole (stacjonarne) i do tego kupilem komputer za 7k - ty naprawde myslisz ze ja musze grac na konsoli? Ze mnie nie stac na granie na PC? Bardzo szczęśliwy Jednak mimo wszystko pisze ze na padzie wygodniej i nie gorzej niz na myszce. Kolejna twoja teoria obalona Oczko

I dokładnie tak samo ma większość ludzi na świecie? Język Nie - większość wybiera to albo to. Nie oceniaj wszystkich po sobie Uśmiechnięty

ClassicGOD napisał:

BioOrc napisał:
Naprawde myslisz ze to cos ci da? Bardzo szczęśliwy

Podstawowym twoim bledem jest to ze za punkt odniesienia stawiasz sobie Q3 na PS2 ktorego sterowanie nie ma nic wspolnego ze wspolczesnymi FPS'ami.

O Q3 wspomniałem, pisałem głównie o Killzonie 2 o którym również odbyła się rozmowa i w którego również grałem ^^

ClassicGOD napisał:

Zauwaz ze sa ludzie grajacy dla liczby punktow na ekranie - takowi wola myszki i walenie headow w CSS i siedzenie 15cm od monitora. Wiem tez kiedys taki bylem ale sa tez ludzie ktorzy graja dla przyjemnosci plynacej z samego gameplayu - tacy wybiara wygode i przyjemnosc z gry nad stukanie bindow zeby szybciej kupic bron na poczatku rundy. Takie osoby wybiara konsole, pada i wygodny fotel - dlatego ze tak wygodniej i przyjemniej. Sa tez jak wspominasz osoby ktore posiadaja np tylko konsole i bronia tego co maja - to zazwyczaj fanboje ale nie z takowymi rozmawiasz. Oczko

Ci ludzie którzy mają wybór to większość. I oni najczęściej mówią "bo to tańsze niż upgrady PC". Fanboyów najczęściej stać na wszystko ^^ A z tego co mówisz gry multiplayer są lepsze na konsolach i dają tam więcej przyjemności Bardzo szczęśliwy Gdzie więc MMO czy ligi na poziomie PCtowych w RTSy, MMO czy FPSy? Nie ma? A może ligi dla konsol i PCtów razem? Nie ma? A dlaczego? Bo konsole się do tych gier nie nadają Bardzo szczęśliwy A ta "przyjemność" to "nauczyłem się grać w CoD 4 na padzie już miesiąc po zakupie X360 i teraz prawie zawsze trafiam w zasięg auto aima" Oczko

ClassicGOD napisał:

BTW teoria ze Konsole to teraz PC bo wychodza na nie gry ktore kiedys pojawialy sie tylko na ps to najbardziej poronione co napisales Bardzo szczęśliwy

Gdzie napisałem, że wychodzą na PC gry które kiedyś były tylko na konsole? A niby w drugą stronę to nie idzie? "Repertuar" na 3 najpodobniejsze do siebie platformy na rynku (X360/PC/PS3) jest obecnie niemal identyczny. Co za różnica którą wybierzesz i tak głównie masz te same tytuły Uśmiechnięty

Gonarch

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 20:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc napisał:
I dokładnie tak samo ma większość ludzi na świecie? Język Nie - większość wybiera to albo to. Nie oceniaj wszystkich po sobie Uśmiechnięty
Co to ma do rzeczy? Rozmawiasz ze mna czy z wiekszoscia ludzi na swiecie?
BioOrc napisał:
A z tego co mówisz gry multiplayer są lepsze na konsolach i dają tam więcej przyjemności Bardzo szczęśliwy Gdzie więc MMO czy ligi na poziomie PCtowych w RTSy, MMO czy FPSy? Nie ma? A może ligi dla konsol i PCtów razem? Nie ma? A dlaczego? Bo konsole się do tych gier nie nadają Bardzo szczęśliwy A ta "przyjemność" to "nauczyłem się grać w CoD 4 na padzie już miesiąc po zakupie X360 i teraz prawie zawsze trafiam w zasięg auto aima" Oczko
Przeczytaj jeszcze pare razy moj post bo widze ze masz problmy ze zrozumieniem Oczko

BioOrc napisał:
Gdzie napisałem, że wychodzą na PC gry które kiedyś były tylko na konsole? A niby w drugą stronę to nie idzie? "Repertuar" na 3 najpodobniejsze do siebie platformy na rynku (X360/PC/PS3) jest obecnie niemal identyczny. Co za różnica którą wybierzesz i tak głównie masz te same tytuły Uśmiechnięty
Mala literowka w poscie wszylo mi 'ps' zamiast 'pc' jednak gdybys myslal czytajac zrozumial bys sens Oczko

DOOM Headcrab

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 20:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Co to ma do rzeczy? Rozmawiasz ze mna czy z wiekszoscia ludzi na swiecie?

ClassicGOD napisał:
Przeczytaj jeszcze pare razy moj post bo widze ze masz problmy ze zrozumieniem Oczko

ClassicGOD napisał:
Mala literowka w poscie wszylo mi 'ps' zamiast 'pc' jednak gdybys myslal czytajac zrozumial bys sens Oczko

Mógłbym napisać w odpowiedzi, że masz problemy z wysławianiem się ale nie zamierzam pisać takich głupot ^^ Imo to się nazywa "brak argumentów, spróbuję zrobić z niego głupka". Dziękuję za rozmowę Bardzo szczęśliwy

Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: kondzio95
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie za jego pomocą kontroluje Elektryka!
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 21:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przestańcie się kłócić bo następny temat będzie zamknięty.Prawda jest taka że padem też się gra w FPSy dobrze tylko trzeba mieć wyczucie w kciukach i trochę grać na konsoli (co akurat nie mam tego "Wyczucia"),sprawny pad.Mi się zdarzyło jak graliśmy u kolegi w Gears Of War 2 na 360ątce to zdarzyło mi się ze zabiłem jednego gościa strzałem bezpośrednio z "Magnuma" (nie wiem jak to się nazywa ale to pistolet dużego kalibru posiada bębenek) w wystającą głowę bez konkretnego celowania (kolega twierdził że nie trafię a tą lekko wychyloną głowę ledwo było widać i się mylił Bardzo szczęśliwy) może to zły przykład bo dotyczy TPP i nie MP ale innego nie znalazłem.Jednemu wygodniej innemu mniej to zależy kto na czym gra i tyle.

dopelfish^
Młody Headcrab

Steam ID: darkjarna
Xfire: dopelolzor
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 21:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chciałbym zobaczyć, jak ktoś z padem robi miazgę z kogoś, kto gra myszą.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat