Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Windows 7 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 21:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pomału zaczynam dochodzić do wniosku, że instalacja 7 na moim pięciolatku to nie był najlepszy pomysł...
Część gier mi chodzi, ale niektóre zaczynają foszyć. Np ten nieszczęsny BioShock (równolatek mojego kompa, na XP zero problemów), nie dość, że ciągle coś się kaszani, to jeszcze tekstury wczytują mi się dopiero po kilku sekundach, a niektóre dźwięki lagują, co doprowadza mnie do szewskiej pasji. Po prostu uruchamiając jakąś grę nowszą niż rodzinka HL2 zaczynam czuć się jak na Windowsie Millenium, gdzie aby cokolwiek odpalić trzeba było najpierw pozamykać wszystkie procesy, które chociaż trochę zżerały pamięć i teraz mam dokładnie to samo - o ile na XP mogłam mieć na to wywalone, tak teraz muszę zamykać wszystkie Steamy i inne ramożerstwa. Na dodatek przy kopiowaniu większych plików z płyty/pendrivea komputer zaczyna odstawiać strajk. Ogólnie zaczynam mieć tego dość.
Także zaczynam dość poważnie rozważać powrót na XP. A jakiegoś nowego Windowsa może sprawię sobie dopiero jak dorobię się sprzętu, który go udźwignie bez fochów i kaprysów...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 21:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioShock też ma swoje fochy. Na XP doczytywał mi tekstury w ślimaczym tempie, na 7 wszystko działa wyśmienicie. Ten sam hardware.
marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 22:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@Luise
A mówiłem, żeby zostawić XP obok 7 Oczko
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 22:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
@Luise
A mówiłem, żeby zostawić XP obok 7 Oczko

No właśnie teraz się zastanawiam czy tak nie zrobić. Język
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 22:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A w jakim celu w ogóle zainstalowałaś 7? Tzn czemu? (To nie złośliwość - po prostu jestem ciekaw.)

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 23:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chciałam "iść z duchem czasu" i po prostu zobaczyć jak to będzie wyglądać, skoro innym chodzi nawet na słabszych komputerach i nie narzekają.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 23:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pytanie brzmi czy ów brak narzekania nie wynika z niechęci do przyznania się iż nie ma jakiejś totalnej różnicy między jednym a drugim? Oczko
Ja poszedłem na kompromis i zostawiłem XP na tak długo jak tylko będzie można, a na co dzień korzystam z darmowego systemu najnowszej generacji. "Siódemkę" (jeśli w ogóle) kupię sobie za ileś tam lat jak wszystkie nowe gry będą tylko ją akceptować i będzie miała przyjemną wyprzedażową cenę. Uśmiechnięty Notabene jak patrzę na to co robi MS, to podejrzewam, że to jest ostatni "normalny" od nich system. Przewraca oczami

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Gecko
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 23:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

7ka jest fajnym i wygodnym systemem, szczególnie patrząc na to, że XP blokuje potencjał nowszych komputerów. Wiele prostych nowości w 7ce nie pozwala przesiąść sie na XP Język
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 23:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak się jest studętę, to można wziąć sobie dowolny system za darmoszkę. Oczko
7 obsługuje dx wyższy niż 9.0b. Microsoft chciał mieć haka na graczy, bo by w życiu nie przenieśli się z szybszego XP. Teraz, kiedy VALVe majstruje z Linuksem, może być różnie. Biblioteki należą do MS, GL nie jest takie proste na jakie wygląda, ludzie chcą grać w ładne, kolorowe gierki.

Ogólnie rzecz biorąc jak chcesz grać w nowe gry, musisz mieć nowego kompa i siódemkę.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 00:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Na szczęście nie mam z tym problemu. Nie mam kasy ani na jedno, ani na drugie, ani na trzecie, a gry które aktualnie są na wyprzedaży "siódemki" nie potrzebują. Uśmiechnięty

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 00:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gecko napisał:
XP blokuje potencjał nowszych komputerów

Jeśli ktoś ma nowy, porządny sprzęt to na pewno. Ja zaczynam być zdania, że instalowanie 7 na staruszku takim jak mój mija się z celem.
Fakt, w codziennym użytkowaniu system jest ok (nie licząc czwartkowych strajków przy kopiowaniu plików), ale te gry... Granie to ma być przyjemność, a nie mordęga... Żeby to jeszcze były jakieś najnowsze gry, ale BioShock, gra pięcioletnia...? Przewraca oczami
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 00:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja bym na Twoim miejscu poczekał, aż będziesz miała gotówkę na nowe podzespoły i kupił sobie od razu jakiś High Tech, a do kompletu Windows 7. W sumie 2 komputery się przydają. Uśmiechnięty

Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 01:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mi sie wydaje, ze Luise powinna mieć jakiegoś Microsoft Bioshock OS. Odpala komputer i wyczytuje bioshocka :p
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 01:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@Kalin
Mr. Green

@Sorcerer
Planuję zakup nowego sprzętu prędzej czy później, ale w takim tempie raczej będzie to później. Dużo później. Język

A właśnie, żeby nie było że tylko narzekam na jedną grę - loadingi w familii HL2 też się nieco wydłużyły. Może nie sławetne 5 minut (jak na moim poprzednim kompie), ale jednak chwilę dłuższą niż na XP trzeba odczekać... Stalkera to już nawet boję się instalować. Rozbawiony Gordon
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 15:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wejdź w panel sterowania i w wyszukiwarkę wpisz "wydajność". W wynikach zobaczysz pozycję "Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows". Otwórz to i na zakładce "Efekty wizualne" zaznacz "Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności". Na koniec kliknij "Ok".

Magpie
Gonarch

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 17:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ależ piękny Windows Millenium, czuję się jak 11 lat temu. Mr. Green
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 17:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Masz tutaj takie coś, co sam użyłem do konfiguracji swojej siódemki. Niezłe porady: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wszystkie_porady_do_Windows_7_na_jednej_stronie-3175.html?gclid=CJHHufLmp6sCFQK-zAodMU5YEw

Wcale nie trzeba wracać do okienek sprzed 20 lat, żeby mieć szybki system. Uśmiechnięty
Pred96
Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: Pred96

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 19:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Luise napisał:
@Kalin
Mr. Green

@Sorcerer
Planuję zakup nowego sprzętu prędzej czy później, ale w takim tempie raczej będzie to później. Dużo później. Język

A właśnie, żeby nie było że tylko narzekam na jedną grę - loadingi w familii HL2 też się nieco wydłużyły. Może nie sławetne 5 minut (jak na moim poprzednim kompie), ale jednak chwilę dłuższą niż na XP trzeba odczekać... Stalkera to już nawet boję się instalować. Rozbawiony Gordon

To dziwne, ponieważ niektóre gry po zainstalowaniu Win7 zaczęły działać szybciej (Metro 2033/Dead Island).

Gonarch

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 21:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@paint
Wielkie dzięki za linka. Uśmiechnięty Swoją droga powinnam też przejrzeć archiwalne numery Komputer Świata, bo tam swego czasu było dużo podobnych porad.

@Elektryk
Tak się śmiałam, że to jak Windows ME, ale fakt faktem, wyłączenie tych wszystkich siódemkowych wodotrysków sprawia, że gry działają jak należy. Mr. Green
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 22:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ciekawe czy jak w XP ma to też przełożenie na stabilność systemu?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat