Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

atak "hakera" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Stefan
Stary Headcrab

Steam ID: Stefan
Xfire: blade515
PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 00:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie jestem pewien ale chyba na forum siedzi taki przybłęda z takim samym nickiem. Dokładnie nie pamiętam bo było to dawno ale na jednym największym polskim forum nonsteam.

Wracając do tematu. Policja pewnie niewiele tu zdziała. Jedynie administratorzy mogą sprawdzić kto i kiedy wchodził na te stronę. Gdyby mogli odnaleźć IP to może by był winowajca.

Rainbow Headcrab

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 00:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

trawiator napisał:
W chinach może i tak, niestety nie u nas. Oczko

A zakład? Uśmiechnięty Pan, który zhakował niegdyś Forum Actionum jeszcze przez parę dobrych lat nie będzie mógł korzystać z internetu Oczko.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Stefan napisał:
na jednym największym polskim forum nonsteam

Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby jakieś dziecko planowało na nas zemstę za to, że ktoś tu je pogonił za piractwo. Bardzo szczęśliwy Już widzę, jaką non-steamowe 12 latki miały radość, że "zhackowały" to wredne PGCT! Rozbawiony Gordon

W ogóle to nie wiem, czy admin udostępni mi jego ip, albo chociaż hosta. Zrobiłabym wtedy to, o czym mówi prabab, bo co mi szkodzi zadzwonić.
Poza tym przydałoby się napisać jakiegoś newsa, że wszystko jest w porządku, ale czekam na odpowiedź admina, być może uda mu się przywrócić usunięte newsy. No i interesuje mnie, czy coś mi napisze w sprawie konsekwencji, jakie ten szczeniak może ponieść za swoje zabawy, chociaż boję się, że wiele w tej kwestii nie zdziałamy... No ale co szkodzi spróbować.

ps. spróbuję jeszcze zapytać na forum prawnym, może mi ktoś coś ciekawego podpowie
Dolores Haze
Dojrzały Headcrab

Steam ID: doloreshaze

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

prabab napisał:
trawiator napisał:

A zakład? Uśmiechnięty Pan, który zhakował niegdyś Forum Actionum jeszcze przez parę dobrych lat nie będzie mógł korzystać z internetu Oczko.

Naprawde za takie wybryki, dostawcy internetowi pozbywaja sie zysku odcinajac takiego delikwenta od internetu ?

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wiecie... Mnie to bardzo nie obchodzi... Ale jeżeli dostane jego gg(uda się wam je zdobyć), moge się zaprzyjaźnić, a potem spróbować się delikatnie zemścić... ^^
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
kłam
Gonarch

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dolores Haze napisał:
prabab napisał:
trawiator napisał:

Naprawde za takie wybryki, dostawcy internetowi pozbywaja sie zysku odcinajac takiego delikwenta od internetu ?

Z tego co mi wiadomo to tak - takie zachowanie godzi w podstawowe postanowienia umowy pomiędzy dostawcą a klientem. W takim wypadku można umowę wypowiedzieć "od ręki". Sam miałem kiedyś taki przypadek (spam z jednego IP) i lokalny provider pomógł mi rozwiązać problem w kilka dni.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jest tylko jeden problem - nie mam jego ip, nie wiem, jak je zdobyć i nie wiem, czy admin mi je udostępni.
prabab
Rainbow Headcrab

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 16:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Luise napisał:
Jest tylko jeden problem - nie mam jego ip, nie wiem, jak je zdobyć i nie wiem, czy admin mi je udostępni.

Poproś admina, żeby dał ci IP łosia, który logował się wtedy-i-wtedy. Nie powinien robić problemów, kiedy przedstawisz mu sytuację Oczko.
Speeder
Świeży Headcrab

Steam ID: R0165479

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 15:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie no to żałosne nie miałem neta, od tygodnia-dwoch mam wchodze na PGCT a tu włam na moje konto a najdziwniejsze jest to że ja nie znam żadnego Mufasy :/

A tak w ogóle jeżeli ten łosiek miał zmienne ip to nic nam nie pomoże :[ jedynie zdobycie IP MAC komputera moze by coś dało, lecz jeżeli ip ma wewnetrzne to i nawet to nie pomoże, żałosńi są tacy ludzie

Powiesić za jaja i tyle
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu GaduTlen komunikator
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 17:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Speeder napisał:
Nie no to żałosne nie miałem neta, od tygodnia-dwoch mam wchodze na PGCT a tu włam na moje konto a najdziwniejsze jest to że ja nie znam żadnego Mufasy :/

A tak w ogóle jeżeli ten łosiek miał zmienne ip to nic nam nie pomoże :[ jedynie zdobycie IP MAC komputera moze by coś dało, lecz jeżeli ip ma wewnetrzne to i nawet to nie pomoże, żałosńi są tacy ludzie

Powiesić za jaja i tyle

O nie, pomoże. Taka Neostrada na przykład prowadzi log przydzielanych ip. Wystarczy podac datę i dane ip i już wiadomo kto i o której godzinie takowy adres ip miał przydzielony. Oczywiście tych danych tak sobie nikomu nie udostępnią.
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 19:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://pgct.luise01.webd.pl/index.php?function=show_all&no=1

Udało mi się go sprowokować do napisania komentarza i, o ile to nie podpucha, mam już jego IP. Admin webd jak dotąd nie przejął się zbytnio tą sprawą, zobaczymy jak zareaguje na tą groźbę. Jeśli dupek spróbuje wbić na serwer, to z miejsca zgłoszę sprawę na policję [i admin webd zapewne też], bo to już jest przestępstwo jak wszyscy wiemy.
Poradzę się jeszcze na forum prawnym, ale myślę, że po nowym roku spokojnie będę mogła zadzwonić do jego providera (czyli do TP) i, w zależności od rozwoju wypadków, gdzieś jeszcze. Ale najprawdopodobniej pójdę za radą DawSolo i przynajmniej spróbuję zgłosić to na policję.
Dumb4ss
Stary Headcrab

Xfire: fokker1337
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 22:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Orzesz, prawdziwy dziki okaz dziecka neo!

SzasZ napisał:
kolejny zadowolony klient (ja). polecam mixona wysyła świetne odbyty ;].
Speeder
Świeży Headcrab

Steam ID: R0165479

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 00:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Właśnie dowiedziałem się czegoś interesujące a zarazem przykrego :[
1.Nikt się nie włamał na stronę.
2.Mój (za przeproszeniem) [cenzura] kuzyn zrobil to wszystko na swoim kompie a najgorsze jest to, ze ja, mój kuzyn(15 latek ;[) i moji starsi mamy jedną sieć Lan. Czyli nasze 3 kompy jak zostaną przeczyszczone i wina pojdzie na wszystkich w tej sieci. Jeżeli do czegoś takiego dojdzie to nie wiem co mu zrobie, Jezeli mozna to wszystkich bardzo przepraszam

Mój kuzyn (15 latek ) nie cierpi Garry's Moda, ESF ogolem gier w ktorych ja gram i delikwent wlamuje sie na strony no nie do konca, bo albo spyta sie naiwniaka "Czesc daj mi hasło do twojej strony" lub przez czyjs komp lub na czyjes konto ktore zna doskonale czyli moje. Jezęli można prosić chciałbym aby tylko an tym się skończyło i przeprazam za kuzyna

Wiem już mi nie ufacie ani mnie nie lubicie bo jakby nie ja do tego by nie doszlo.Przepraszam wszystkich, i to już ostatni mó post na PGCT oraz HeadCrabie.

z góry dziękuje za pokute xd
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu GaduTlen komunikator
Ridzu
Stary Headcrab

Steam ID: Rhidge

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 01:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Speeder napisał:
Właśnie dowiedziałem się czegoś interesujące a zarazem przykrego :[
1.Nikt się nie włamał na stronę.
2.Mój (za przeproszeniem) [cenzura] kuzyn zrobil to wszystko na swoim kompie a najgorsze jest to, ze ja, mój kuzyn(15 latek ;[) i moji starsi mamy jedną sieć Lan. Czyli nasze 3 kompy jak zostaną przeczyszczone i wina pojdzie na wszystkich w tej sieci. Jeżeli do czegoś takiego dojdzie to nie wiem co mu zrobie, Jezeli mozna to wszystkich bardzo przepraszam

Mój kuzyn (15 latek ) nie cierpi Garry's Moda, ESF ogolem gier w ktorych ja gram i delikwent wlamuje sie na strony no nie do konca, bo albo spyta sie naiwniaka "Czesc daj mi hasło do twojej strony" lub przez czyjs komp lub na czyjes konto ktore zna doskonale czyli moje. Jezęli można prosić chciałbym aby tylko an tym się skończyło i przeprazam za kuzyna

Wiem już mi nie ufacie ani mnie nie lubicie bo jakby nie ja do tego by nie doszlo.Przepraszam wszystkich, i to już ostatni mó post na PGCT oraz HeadCrabie.

z góry dziękuje za pokute xd

Nie lubię cię :X

Jak to twoj kuzyn to powiedz że pisać nie umie ;d praktycznie z jego newsa kąpletnie nic nie zrozumiałem, ale domysliłem się że chce pogrążyć PGCT. Ogólnie pozdr0 dla super hackera ;d Polecam też mu szpital psychiatryczny dla ludzi o niepełno sprawnym muzgu i ludzi którzy myślą że są fajni, szpital oczywiście znajduję się w bydgoszczy =) Soory ale jak dla mnie włamująca się osoba do czyjejś własnośći ma poprostu coś z głową.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: FunkYoSelf

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 01:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jakoś nie chce mi się wierzyć w tą bajkę, podobnie jest z cheaterami wymyślają że to ojciec, brat, siostra... chomik. Bzdura, przestraszył się jak poczytał sobie o policji i odcięciu neta. Luise nie rezygnuj tak szybko, będą mieli trochę nieprzyjemności może się odechce pseudo-hackingu.

Gonarch

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 01:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja nie muszę dzwonić na policję ani do tepsy. Zrobi to mój zły brat. Mr. Green

Speeder jak dotąd nie dał mi żadnych powodów do tego, by podejrzewać go o złe rzeczy, ale to przecież jest net i każdy może kłamać, bo nie ma tego jak sprawdzić. IP obu panów się zgadza.
Napisałam posta, że być może odpuszczę, jeśli otrzymamy publiczne przeprosiny, ale go usunęłam, bo jak zauważył JiHAD^ ta historyjka wcale nie musi być prawdziwa. Pomyślę teraz, co zrobić dalej, ale tak łatwo nie zrezygnuję. Nie pozwolę nikomu bezkarnie psuć mojej pracy ani bawić się moim kosztem.
equ
HATEcrab

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 02:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Popros go o adres, spalimy mu chate.
Mixon
Headcrab 4 dead
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 12:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

equ napisał:
Popros go o adres, spalimy mu chate.

That's the spirit.
Nie, ale jakiś samosąd na jego PCcie by się przydał.

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 14:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Żeby zabezpieczyć się na przyszłość trzeba zrobić coś żeby serwer zapisywał wszystko co sie na nim dzieje do pliku.
przykładowo XXX.XXX.XXX.XXX zrobił to a tamto.
Widziałem gdzieś prosty sposób ale nie moge tego znaleźć.
Jeszcze by się przydało żeby ten plik był wysyłany gdzie indziej bo haker go poprostu usunie.
Nie znam się na HTML i PHP ale gdy przez miesiąc miałem stronę (17 użytkowników Rozbawiony )miałem takie coś.Wszystko w pliku AH.log który miał 3 kopie.
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 15:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

alek642xcw napisał:
Jeszcze by się przydało żeby ten plik był wysyłany gdzie indziej bo haker go poprostu usunie.

Ale tylko pod warunkiem, że będziemy mieli do czynienia z hakerem, a nie dupkiem, który wlazł sobie w system newsów, bo ktoś mu podał pod nos hasło albo po prostu dobrze się maskował i jak przyszło co do czego, to pokazał prawdziwe oblicze. Nie chcę nikogo pochopnie osądzać, ale teraz też nie bardzo wierzę w historyjkę o złym kuzynie.

A serwer jest porządny i dobrze zabezpieczony, w końcu to płatny hosting, a nie jakieś tam darmowe guano.
Newsy zapewne da się odzyskać, tylko muszę się dowiedzieć, czy są zapisywane w jakimś tam pliku czy w bazie danych; niestety tego nie wiem, więc muszę poczekać, aż się zjawi Dabu i to sprawdzi. Wtedy admin zapewne odzyska utracone dane.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat