Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

STEAM na bieżąco - opinie | nowości | błędy | pytania Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
liMp
Świeży Headcrab
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 15:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Faktem jest, że oculus zyskał znacznie większy rozgłos niż Razer itp. ale pytanie jak sporo przyczynił się do tego Kickstarter, w końcu Oculus był jednym z pierwszych projektów które dostały tak sporą sumę na kickstarterze. Prawda, że to mało istotne Uśmiechnięty bo ważne że zaistnieli, a nie w jaki sposób.

To że fani pomogą aby Oculus działał pod HL3 nie wiele mu da. Bez pełnego, oficjalnego wsparcia dla tego urządzenia, bez zapowiedzi i materiałów promocyjnych z nim związanych czyli bez takiego rozgłosu sprzedaż będzie znacznie niższa, no bo nie każdy jest na bieżąco w świecie moderów.

Hmm odnośnie wymagań, może nie problem jest w wyrenderowaniu dwóch obrazów z gry jednocześnie, a utrzymaniu na każdym etapie 60 fpsów. Np. na takiego Crysisa 3 czy inny nowy tytuł potrzeba niezły sprzęt żeby wyciągnąć ponad 60 fpsów w rozdzielczości HD.

Na pewno dużo racji jest w tym, że Oculus to aktualnie perła, która bez problemu odniesie sukces sama. Ale nie wydają go już teraz, nie wiedzą co konkurencja knuje (Sony podobno coś już planuje, zresztą posiada już takie urządzenie, trochę droższe i bez headtrackingu ale grać można).

Na rynku ciągła batalia, również uważam, że Oculus to rewolucyjne narzędzie, czekam z niecierpliwością aż wreszcie będzie można kupić retailową wersję i dlatego też życzę im jak najlepiej. A współpraca z Valve moim zdaniem wyszła by im tylko na lepsze Uśmiechnięty

Ostatnio zmieniony przez liMp dnia Czw Wrz 26, 2013 15:47, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 15:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przestańcie z tym HL3 jako exlusive na SteamBoxa, bo to technicznie niemożliwe, skoro Steam Machines to normalne PC'ty, które każdy sobie może złożyć.
Jeśli chodzi o to, że miało by nie korzystać z DirectX, to chyba i tak nie problem, bo OpenGL też działa na Windowsach (Chyba. Przecież kiedyś były tryby OpenGL w grach i normalnie się grało. No chyba, że ja coś mylę).

liMp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 15:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zwieracz napisał:
Przestańcie z tym HL3 jako exlusive na SteamBoxa, bo to technicznie niemożliwe, skoro Steam Machines to normalne PC'ty, które każdy sobie może złożyć.

Technicznie jest to możliwe, bo raz byłby to exlusive na SteamOS, czyli na Linuxa. Można stwierdzić, że na każdym linuxie dało by się to odpalić ale czy sam steam nie mógł by wykryć jaki OS ma gracz i tylko na docelowym pozwalać uruchomić HL3.

Aczkolwiek zgodzę się że jest to mało prawdopodobne Uśmiechnięty ot zwykłe gdybanie Uśmiechnięty

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 16:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

123Eddy123 napisał:
ClassicGOD napisał:
Za 15min konferencja AMD: https://www.youtube.com/watch?v=bHfmM6QYWNM

Ja bede ogladal katem oka ze wzgledu na nowe GPU a moze cos wspomna o SteamBoxie

Chyba jednak Valve teraz woli Zielonych Język

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=80311

Jak się weźmie pod uwagę stosunek ATI i Nvidii do użytkowników linuksa to nie ma w tym nic zaskakującego.
Do kart ATI starszych niż dwa lata są wyłącznie sterowniki beta i archiwalne, bo tworzenie nowych "się im nie opłaca". Można trafić na taki absurd że karta jeszcze ma gwarancję, a już nie ma do niej aktualnych sterowników.
Natomiast Nvidia zapewnia aktualne sterowniki do niemal wszystkiego, a na ich stronie nadal są dostępne nawet do kart sprzed 10 lat. Uśmiechnięty

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 22:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

liMp napisał:
Jeśli chodzi o to, że miało by nie korzystać z DirectX, to chyba i tak nie problem, bo OpenGL też działa na Windowsach (Chyba. Przecież kiedyś były tryby OpenGL w grach i normalnie się grało. No chyba, że ja coś mylę).

OpenGL działa pod Windowsem.

liMp napisał:
Technicznie jest to możliwe, bo raz byłby to exlusive na SteamOS, czyli na Linuxa. Można stwierdzić, że na każdym linuxie dało by się to odpalić ale czy sam steam nie mógł by wykryć jaki OS ma gracz i tylko na docelowym pozwalać uruchomić HL3.

Programy skompilowane (wygenerowane z kodu źródłowego) pod jedną rodzinę systemów operacyjnych nie działają pod inną rodziną. Trzeba posiadać źródła, skompilować osobno na drugi system i ewentualnie włożyć w to jeszcze sporo pracy.

Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 19:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jestem zaintrygowany tym kontrolerem. Może nie zachwycony, ale na pewno zaintrygowany.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
zwieracz
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 19:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tam się nie znam na padach. Mam tak zdeformowaną rękę od używania myszy, że pewnie i tak nie będę mógł tego wygodnie używać.

Polska wersja strony nie jest tak zabawna jak po angielsku:

Cytat:

I’m a happy Steam customer happily using my happy mouse and keyboard. I don’t want a controller?
You can’t make a sentence into a question by just putting a question-mark at the end. But we’re happy you’re happy, and by all means keep using whatever input method makes sense for you. Rest assured, we won’t abandon you. We love mice and keyboards, too.

Poza tym ciekawi mnie jak będzie wyglądała kwestia ceny, bo w opisie wyczytałem tylko o samych super czułych i nowoczesnych technologiach Oczko

ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 19:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja mam male watpliwosci. Jedyne urzadzenie w ktorym spotkalem sie z dotykowymi galkami analogorymi to xperia play i nie wypadly one pozytywnie. Do tego ten brak d-pada. Zobaczymy, napewno jako fan padow w przynjmniej jeden sie zaopatrze poza tym zapowiada sie ze bedzie go mozna ladnie zemulowac na kontrolerze PS4 Oczko

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 19:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Jestem zaintrygowany tym kontrolerem. Może nie zachwycony, ale na pewno zaintrygowany.

Ja zdecydowanie też, bardzo podoba mi się pomysł paneli dotykowych zamiast gałek, będzie można wykonywać dużo bardziej precyzyjne ruchy.
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 21:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ostatnio właśnie ze znajomym rozmawialiśmy na temat przyszłości padów oraz o tym w jaki sposób mogłyby się jeszcze zmienić aby ich używanie było na tyle przyjemne jak korzystanie z duetu myszki i klawiatury, szczególnie w grach FPS. Wywnioskowaliśmy razem, że najlepszym wyjściem byłby właśnie touchpadowy analog - wszystko jednak zależy od pomysłu w jaki sposób taki analog miałby działać.
marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 00:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Na pewno pad daje dużo możliwości - zarówno okrągłe, jak i środkowy panel dotykowy będzie można wykorzystać w fajny sposób. Martwi mnie tylko brak D-pada. Jak nie będzie przesadnie drogi, to kupię, ale oczywiście nie na premierę Bardzo szczęśliwy
galaretka007
Dojrzały Headcrab

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 00:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie wiem... Jakoś nie widzę tego. Mam nadzieję, że jednak pomysł wypali.

Kopfkrabbe

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Krótki opis tego jak wygląda obsługa tego kontrolera:

http://tommyrefenes.tumblr.com/post/62476523677/my-time-with-the-steam-controller
http://www.gamasutra.com/view/news/201195/Select_game_developers_used_the_Steam_Controller_Heres_what_they_said.php
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wiadomo skąd się wzięły dwa kółeczka jako "celownik" w Steam Big Picture. Jedynce co mnie niepokoi to sterowanie lewą gałką i klawiszami obok niej. Jeśli gry będą przenosić klawisze XYAB jeden do jeden to w strzelaniach będzie to mega suabe. A to dlatego że chcesz jak najrzadziej puszczać celowanie/poruszanie się. Jeśli zawsze będziemy mogli to sami ustawić to spoko. Będziemy mogli wtedy X i Y ustawić na rzeczy które używamy gdy nie musimy używać gałki np. w strzelaniach było byto zmienianie broni chociażby (lecz i tak fajnie móc wtedy celować ale to raczej nie będzie bolało tak jak zmuszanie do skakania bez możliwości celowania).

I jestem ciekaw jak tylne przyciski się sprawdzą. A mianowicie czy nie będziemy ich przypadkiem wciskać gdy mocniej chwycimy kontroler w nerwowych sytuacjach. No nie mogę się doczekać aż poczuje wibracje na tych "głośniczkach" Uśmiechnięty

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Być może będzie to wyglądało tak, że wciśniesz ten tylni przycisk i "analog" zamieni się w przyciski. Bez odrywania kciuka wtedy przesuniesz palec tam gdzie mniej więcej powinien być przycisk na normalnym padzie i wciśniesz. Proste i dosyć skuteczne, prawda?

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

liMp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 10:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Moim zdaniem pady w grach FPS/RTS nie sprawdzają się nie tylko z powodu niskiej precyzji, ale również dlatego że szybko męczą palce. W wymienionych typach gier gracz na tym padzie by miał cały czas napięty lewy kciuk przez co gra szybko zrobi się nie komfortowa. Myszka ma tę przewagę, że cała dłoń jest oparta o stół, nie walczy z grawitacją tylko się jej poddaje, wszystkie palce są luźne i przez wiele godzin nie doświadczamy większych napięć.

Mocno wątpię, że to urządzenie ma szanse zastąpić mysz i klawiaturę. Od pad jak każdy.

Wzięli by się za Source 2 porządnie, a nie cudują Gordon uśmiechnięty

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 21:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Są specyfikacje Steam Machines, które będą wysyłać w ramach testów
http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse#announcements/detail/2145128928746175450

Joz
Kopfkrabbe

PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 21:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pierwszy filmik demonstrujący użycie kontrolera:
http://www.youtube.com/watch?v=eeAjkbNq4xI
Mój sceptycyzm trochę osłabł. Wygląda na naprawdę solidny kontroler, z dobrym przełożeniem KB+M -> kontroler. Nawet nie spodziewałem się, że to może aż tak dobrze działać w Civilization.
galaretka007
Dojrzały Headcrab

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 01:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Widać, że może być dobre do strategii, ale czy skusi mnie to do kupna wraz z komputerkiem zaworu? Wole PS4.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 14:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A po co ci komputerek od Valve? Przecież możesz kupić tylko pada. I też będzie działał. Niesamowite, prawda? Na takie niespotykane rzeczy pozwala otwarta platforma pecetowa...

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat