Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

STEAM na bieżąco - opinie | nowości | błędy | pytania Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
revolver
Młody Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Image

Przejrzałem z grubsza tematy na forum i nie znalazłem ani jednego w pełni poświęconego platformie STEAM (co dziwi ze względu na politykę headcraba Oczko ) Pojawiały się tylko od czasu do czasu tematy dotyczące drobnych, indywidualnych błędów bądź jakiś konkretnych zmian, nowości etc. Dlatego założyłem ten, (który czytasz w tej chwili) by dotyczył rzeczy jw. w temacie.

Ostatnio zmieniony przez revolver dnia Wto Mar 23, 2010 23:22, w całości zmieniany 9 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
trawiator
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

revolver napisał:
Wygląda na to, że EA skapitulowało. Pamiętam, że parę lat temu próbowali zrobić coś na wzór STEAMa, a teraz sami przerzucili się na "parowy" marketing Gordon jest trendi

I tu się mylisz... to Valve skapitulowało. Pojawiły się plotki (i zapewne są prawdziwe) jako iż zmiana dolarów na euro w stosunku jeden do jednego w sklepie Steam to wynik umowy z EA.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Bombel
Stary Headcrab

Steam ID: bombelo

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Olaboga... Przeciez EA ma swoj EA store... Nie lubie Valve. Wlasnie zakupilbym Stalkera - wiadomo, promocja, ale nie mam zamiaru wydawac blisko o polowe wiecej. Stalkera kupie w jakiejs taniej serii, moze za rok. Z mojego punktu widzenia, Valve dało ciała.

Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Boze wy nie macie pojecia o czym piszecie prawda? To ze dla przykladu ceny konsol, komputerow itd itp sa przeliczane na euro 1:1 to tez wina EA i Valve! Przecie to nie tak jakbysmy musieli placic VAT w Europie....
Z koleii wysokie ceny w Steam to nie wina Valve a zasluga polskich dystrybutorow na ktorych tez nieraz psioczycie. Inaczej: Ceny w sklepie Valve sa normalne - takie same jak gier w sklepach jednak nizsze ceny jakie widzimy w Polsce to zasluga dystrybutorow ktorzy sobie zyly wypruwaja zeby moc wydac gre w Polsce za 49 a nie 149pln - te cale kiepskie tlumaczenia to tez czesc umowy bo np Niemiec nie bedzie gry po polsku sprowadzal. Przejrzyjcie na oczy i przestancie narzekac, cieszcie sie, ze sklep Valve jest w ogole u nas dostepny bo daje to wam wybor.
AdRiAnO66
Młody Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

20 złociszy kosztował, a w sklepie chwilo jeszcze jest drożej.
To że pozmieniali ceny jak głupki to jedno, a to że blokują możliwość dołączenie do grupy "1€ ≠ 1$ (1euro1us)" i cenzurują forum to drugie :/

revolver
Młody Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 01:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Michael napisał:
Olaboga... Przeciez EA ma swoj EA store...

Owszem, ale wg ludzi z branży jest on daleko za murzynami w porównaniu ze STEAMem. Nie chodzi tu o ceny, czy jest taniej tu, czy tu, tylko głównie chodzi powszechność. Spójrz na wykres w statsach STEAMa - średnio jest zalogowanych do niego 1 mln użytkowników. IMO to jedno słowo (powszechność) wystarczy by sprzedawać produkty nawet po zawyżonych cenach Oczko

@trawiator
Wybacz, ale nie mogę rozgryźć, gdzie jest profit dla EA w tym układzie/umowie - możesz jaśniej Oczko

Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 11:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W strefie euro kupowanie gierek za euro nie jest aż tak dużo droższe jak u nas. I np. takie żabojady czy inni niemcy będą nadal kupować gry. A że gry EA weszły do steama to będzie na nie spory popyt.
AwM
Fast headcrab

Steam ID: awm591
Xfire: awm505
PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 11:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD - zauważ jeszcze jedną, ważną kwestię w całej tej aferze (tak, na forum Steama nazwał bym to już aferą!). Kupujący z Anglii mają często gry znacznie tańsze na Steam niż reszta Europy, to nie jest sprawiedliwe.
Poza tym samo Valve się wypowiedziało i zdają sobie sprawę z tego, że ceny są wyższe niż w sklepach lokalnych i pracują nad tym (jeśli im wierzyć).
Jeszcze przed zmianą na euro na Steamie GTA IV kosztowało w UK 10$ mniej.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Valkyrie
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Valkyrie_pl
Xfire: valkyriepl
PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 12:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja nie rozumiem jaki jest problem, żeby pójść do Empiku i kupić STALKERa raz, że taniej, a dwa, że z polskim lektorem. Co, jak co, ale wersja angielska ssie - a innej chyba na Steam'ie nie ma.

ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 13:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
ClassicGOD - zauważ jeszcze jedną, ważną kwestię w całej tej aferze (tak, na forum Steama nazwał bym to już aferą!). Kupujący z Anglii mają często gry znacznie tańsze na Steam niż reszta Europy, to nie jest sprawiedliwe.
Poza tym samo Valve się wypowiedziało i zdają sobie sprawę z tego, że ceny są wyższe niż w sklepach lokalnych i pracują nad tym (jeśli im wierzyć).
Jeszcze przed zmianą na euro na Steamie GTA IV kosztowało w UK 10$ mniej.
W UK maja nizszy VAT na software. Kolejna z zagadek wszechswiata rozwiazana! Wy lepiej energie ktora wkladacie w czepianie sie Valve wlozcie w dziekowanie polskim dystrybutorom.
Bombel
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 13:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chodzi o to, ze bylo taniej, a jest drozej - jakbys sie czul, jak by jakis towar, ktory czesto dosyc kupujesz w ciagu jednego dnia podrozal o polowe? Nie chodzi mi o mechanizmy rynkowe, tylko o twoje indywidualne odczucie.

Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 14:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Michael napisał:
Chodzi o to, ze bylo taniej, a jest drozej - jakbys sie czul, jak by jakis towar, ktory czesto dosyc kupujesz w ciagu jednego dnia podrozal o polowe? Nie chodzi mi o mechanizmy rynkowe, tylko o twoje indywidualne odczucie.
Pewien towar ktory planuje kupic - MacBook Pro Unibody podrozal o 2000 z powodu.... podwyzki cen dolara ktory to moze nie zauwazyles ale poszedl ostatnio w gore o... polowe! Zanim zaczniesz sie wypowiadac o mechanizmach rynkowych najpierw dowiedz sie o czym piszesz.
kamiiru
Tsundere Headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 14:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

revolver napisał:

Wygląda na to, że EA skapitulowało. Pamiętam, że parę lat temu próbowali zrobić coś na wzór STEAMa, a teraz sami przerzucili się na "parowy" marketing Gordon jest trendi

x
A ja myślałem że EA jest wydawcą gier Valve. No patrz, a tu się okazuje że skapitulowali...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
AwM
Fast headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 15:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
W UK maja nizszy VAT na software. Kolejna z zagadek wszechswiata rozwiazana! Wy lepiej energie ktora wkladacie w czepianie sie Valve wlozcie w dziekowanie polskim dystrybutorom.

Tylko że cena w dolarach nie zawiera Vat.

A to że na Steamie ceny są znacznie droższe niż w sklepach to nadal fakt. Teraz, gdy wprowadzono euro w Steamie ta różnica jest jeszcze większa.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Bombel
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 15:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Pewien towar ktory planuje kupic - MacBook Pro Unibody podrozal o 2000 z powodu.... podwyzki cen dolara ktory to moze nie zauwazyles ale poszedl ostatnio w gore o... polowe! Zanim zaczniesz sie wypowiadac o mechanizmach rynkowych najpierw dowiedz sie o czym piszesz.
Z punktu widzenia zwyklego nabywcy, mam gdzies mechanizmy rynkowe, widze ze cos drozeje o polowe i wnioskuje ze ktos mnie tu w konia robi o_0

Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 15:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
Cytat:

Tylko że cena w dolarach nie zawiera Vat.
A ceny w euro tak - stad przelicznik w ktorym 1$ wychodzi po 1 euro.
AwM napisał:
A to że na Steamie ceny są znacznie droższe niż w sklepach to nadal fakt. Teraz, gdy wprowadzono euro w Steamie ta różnica jest jeszcze większa.
Wyzsze od cen w Polsce ale z tego ze mamy w Polsce taniej to akurat powinniscie sie cieszyc.

Michael - wnioskowac ze ktos cie w konia robi mozesz ale wolal bym zebys nie wypowiadal sie na tematy o ktorych pojecia nie masz bo pozniej wychodzi na to ze winisz Valve za zmiany kursu dolara i za europejski podatek VAT.
AwM
Fast headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 15:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Classic - Kupując Garry's moda, płaciłem 12.19$.
Licząc wczorajszym kursem dolara wychodzi ~35.6zł i rzeczywiście około tej ceny płaciłem, a gdy dolar stał po 3zł wynosiło to około 37zł.
Teraz gdy euro stało po 4.10zł (i nadal tak jest), płacę 41zł.

Zauważ również, że niektórzy wydawcy zaczeli obniżać ceny swoich gier.
Savage 2 kosztuje 7 euro. Jest też jakaś inna gra, już przykładu nie przytoczę bo nie pamiętam. W każdym razie można zauważyć, że cena się wyrównuje.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 16:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
Classic - Kupując Garry's moda, płaciłem 12.19$.
Licząc wczorajszym kursem dolara wychodzi ~35.6zł i rzeczywiście około tej ceny płaciłem, a gdy dolar stał po 3zł wynosiło to około 37zł.
Teraz gdy euro stało po 4.10zł (i nadal tak jest), płacę 41zł.
nie doliczasz vatu - 12.19$ z VAT to okolo 44pln.
AwM napisał:

Zauważ również, że niektórzy wydawcy zaczeli obniżać ceny swoich gier.
Savage 2 kosztuje 7 euro. Jest też jakaś inna gra, już przykładu nie przytoczę bo nie pamiętam. W każdym razie można zauważyć, że cena się wyrównuje.
No ale nie ma to nic wspolnego z Valve tylko z checia firmy do sprzedazy swojej gry po nizszej cenie w europie.
AwM
Fast headcrab

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 16:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Akurat 12.19$ zawiera Vat z 9.99$
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 16:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
Akurat 12.19$ zawiera Vat z 9.99$
Wybacz - moja pomylka jednak to nie zmienia faktu ze roznice w cenach wynikaja nie z czego innego jak z podatkow i roznic w kursie a nie z chciwosci Valve ktora wszyscy staraja sie obwiniac bo latwiej znalezc kozla ofiarnego niz dowiedziec sie skad naprawde sie to bierze.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat